Zisk Volkswagenu se propadl téměř o polovinu

O téměř 46 procent na zhruba 4,8 miliardy eur (124 miliard korun) se v prvním pololetí meziročně propadl čistý zisk největší evropské automobilky Volkswagen. Oznámila to dnes firma, jejíž součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto

 Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)
30.7.2013 19:45   |  

Tržby se zvýšily o 3,5 procenta na 98,7 miliardy eur. Firma nadále předpokládá, že v celém tomto roce dodá rekordní počet automobilů, ačkoliv není „zcela imunní“ vůči slábnoucí poptávce na klíčových trzích.

Společnost již dříve oznámila, že v prvním pololetí zvýšila celosvětový prodej meziročně o 5,5 procenta na rekordních 4,7 milionu vozů, a to navzdory slabé poptávce v Evropě. V samotném červnu se tempo růstu prodeje zvolnilo na 3,7 procenta.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Firmě se daří zvyšovat prodej díky silnému růstu poptávky v Číně a ve Spojených státech. Automobilka vlastní celkem 12 automobilových značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladních MAN a Scania, užitkových VW a motocyklů Ducati.


Čtěte také:

Fiatu vzrostly čtyřnásobně zisky, děkovat může Chrysleru

BMW oficiálně představila svůj první plně elektrický vůz i3

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web