Ztrátový Bombardier zruší sedm tisíc pracovních míst

Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier v příštích dvou let zruší kolem 7000 pracovních míst. To odpovídá zhruba 11 procentům jeho celkové pracovní síly, uvedla firma, která působí také v České republice.

Bombardier Global Express (Ilustrační foto)
17.2.2016 13:35   |  

„To snížení (počtu pracovních míst) bude částečně kompenzováno přijetím zaměstnanců v některých růstových oblastech,“ sdělila firma. Nová místa by podle agentury Reuters měla vznikat například ve výrobě letadel řady CSeries.

Bombardier také oznámil, že podepsal předběžnou dohodu o dodávce až 75 letounů CS300 letecké společnosti Air Canada. Hodnota zakázky by podle katalogových cen mohla činit až 3,8 miliardy amerických dolarů (92 miliard korun).

Tržby klesnou

Výrobce dopravní techniky loni utržil 18,17 miliardy kanadských dolarů. Letos firma očekává pokles příjmů na 16,5-17,5 miliardy dolarů. Firma byla loni ztrátová, v posledním čtvrtletí se jí ale podařilo ztrátu snížit na 31 centů na akcii z 92 centů na akci o rok dříve.

V České republice Bombardier působí prostřednictvím divize Bombardier Transportation, jejíž závod v České Lípě vyrábí vlakové součástky. Bombardier Transportation v České republice podle svých internetových stránek zaměstnává přes 900 lidí.


Čtěte také:

Íránské aerolinky opět nakupují, objednaly desítky letadel ATR

Japonský návrat po 50 letech. Stroj Mitsubishi má za sebou první let

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web