Armáda prodává další nemovitosti. Za čtvrt miliardy

21.8.2012 15:12   |  

V pořadí už šestý tendr v letošním roce vyhlásilo ministerstvo obrany na odprodej svého nepotřebného majetku. Nabízí celkem 25 nemovitostí.

Tentokrát lze koupit opuštěná kasárna, střelnici, vilu, letiště či pohraniční pevnůstky u Lednice na Moravě. Armáda prodejem nepotřebného majetku už řadu let šetří za jeho údržbu a ostrahu, zároveň si přilepšuje k rozpočtu.

„Jedná se opět o nemovitosti, které nenašly kupce v minulých výběrových řízeních, ale také objekty a pozemky zařazené do nabídky zcela nově. Minimální požadovaná kupní cena v souhrnu dosahuje 244 milionů korun,“ řekl šéf odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.

Sochorovy kasárna v Olomouci

Mezi areály a objekty, pro něž vojsko hledá kupce, je například Praha – vila Na Zlatnici č.p. 276, Týn nad Vltavou – ubytovna, Olomouc – Sochorovy kasárna, České Budějovice –střelnice Šindlovy Dvory, Jihlava - areál radiolokačního střediska, Bechyně – areály naváděcího střediska letiště, Brno – ubytovací objekt v ulici Terezy Novákové č.p. 64. Dále nabízí ministerstvo pozemky v lokalitách Benešov u Prahy, Jindřichův Hradec, Bělotín a Dolní Újezd a 11 objektů opevnění v lokalitě Lednice na Moravě.


Také čtěte:

Vojenské lesy a statky přežily prověrku NKÚ

Armáda prodává letiště i kasárna


„Na realitní trh vracíme řadu skutečně atraktivních nemovitostí, které nebyly v minulých kolech výběrového řízení prodány. Tentokrát však s nižšími a dle mého soudu velmi zajímavými cenami,“ láká kupce Lachman.

Podrobné informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.onnm.army.cz a www.centralniadresa.cz.

Další nepotřebné nemovitosti nabídne rezort obrany v říjnu 2012. Půjde o objekty a pozemky, které nebyly odprodány v červnovém výběrovém řízení, i v tomto případě mají být ceny nižší.

Autor: Pavel Otto

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web