Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda | E15.cz

Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

1080p720p360p

Michal Nosek

Investice do realit vzbuzují v Česku značnou pozornost. Vzhledem k vývoji cen nemovitostí jde o logický krok. Konkrétně v Praze se začaly ceny nových bytů výrazně zvedat zhruba před dvěma lety a od té doby jsou v hlavním městě byty dražší o 43 procent. Podobně rychle rostou i ceny starší zástavby. Šéf fondu Sirius Investments Martin Burda ale upozorňuje, že takový trend nemusí nevydržet dlouho.

Jen letos nové pražské byty meziročně zdražily o dvacet procent. Metr čtvereční tak v průměru na podzim stojí 83 tisíc korun. V porovnání s koncem prvního pololetí to představuje téměř o desetinový nárůst.

Šéf fondu Sirius Investments Martin Burda radí s investicí do nového bydlení momentálně vyčkat. Ceny jsou podle jeho názoru přemrštěné.

Ke zdražování vede mimo jiné nedostatečná nabídka na realitním trhu. Počet prodaných bytů za prvních devět měsíců meziročně klesl o 16 procent na 4050. Údaje vyplývají z dat developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group.


Plánujete investice a potřebujete poradit? Využijte služeb poradny E15 Premium, kde vám na vaše otázky odpovídají lidé, kteří se investicemi sami živí >>>


Martin Burda: Koupit kus pole je jako kupovat obraz
Michal Semotan: Tesla? Víra investorů je pro mě málo
Karel Fillner: Vyhýbejte se nejnovějším kryptoměnám
Aleš Michl: Zázračnému investičnímu softwaru nevěřím
Daniel Drahotský: Bitcoin může skončit stejně jako tulipánové cibulky v 17. století

šéf fondu Sirius Investments Martin Burda

Více na http://nazory.e15.cz/rozhovory/zname-na-burze-znamena-drahe-rika-martin-burda-1332006
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!