Byty v Praze jdou letos rekordně na odbyt, developeři nabídnou dalších 1700 | E15.cz

Byty v Praze jdou letos rekordně na odbyt, developeři nabídnou dalších 1700

Byty v Praze jdou letos rekordně na odbyt, developeři nabídnou dalších 1700
Nová Hostivař. Byty z první etapy výstavby nabídne Ekospol ještě letos
• 
ZDROJ: Ekospol

ČTK

Rostoucí trh s novými byty, který letos směřuje k rekordním prodejům, urychluje plány developerských společností. Jen pětka největších developerů, kteří letos prodali takřka polovinu všech nových bytů v Praze, uvede na pražský trh do konce roku dalších více než 1700 nových bytů. Nejvíce z toho ukrojí Central Group a Ekospol, vyplývá z průzkumu mezi zástupci developerských firem. Na konci prvního pololetí přitom bylo v nabídce developerů na sedm tisíc bytů.

„Již na podzim letošního roku zahájíme prodej dalších sedmi nových lokalit, z nichž pět bude v centru nebo širším centru metropole,“ uvedl předseda představenstva Central Group Dušan Kunovský. Celkem tak firma, která během prvního pololetí v Praze prodala 478 nových bytů, do konce roku začne prodávat 700 bytů.

Kromě dalších etap velkých projektů v Letňanech a Pitkovicích Central Group do nabídky zařadí také úplně nové projekty například na Břevnově, v Holešovicích nebo na Palmovce. Developer nabídne také dokončené exkluzivní projekty Rezidence U Muzea nad Václavským náměstím v Praze 2 - Vinohradech a Rezidence Park Nikolajka v Praze 5 - Smíchově. V nich vyrostlo 147 luxusních bytů.

Ekospol chce na podzim zájemcům nabídnout další etapu projektu Ekocity Hostivař se 124 byty. První stovky bytů v této lokalitě developer nabídl už letos na jaře. „Ze 434 bytů jich je v současné době na rezervační smlouvy prodáno více než 80 procent,“ poznamenal generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec s tím, že celkem projekt v Hostivaři nabídne 802 bytů.

I díky němu Ekospol prodal v prvním pololetí 543 bytů. „Vedle toho do konce letošního roku uvedeme na trh ještě dalších 250 bytů,“ dodal Korec.

Letošní rok je zatím pro developery rekordní, podle společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali v Praze v prvním pololetí 3550 nových bytů

Konkurenční Finep nabídne byty v Proseku a Stodůlkách. V osmé etapě Prosek Parku vyroste 108 bytů a ve dvou projektech Britská čtvrť VII a VIII ve Stodůlkách Finep postaví dalších 140 nových bytů. Od začátku roku 2015 kromě toho firma uvedla do prodeje nové etapy stávajících projektů také v Hostivaři a Štěrboholích.

„Celkový počet bytů, které byly či budou uvedeny do prodeje v roce 2015 je zhruba 500. Naše investice do nové rezidenční výstavby v Praze se tedy bude pohybovat na podobné úrovni jako v předchozích letech, a to v řádu 1,5 až 1,7 miliardy korun,“ informovala mluvčí Finepu Pavla Temrová.

Skanska Reality chce do konce roku zahájit dva projekty. Bytový dům Rarach v projektu U cukrovaru v pražských Modřanech se 121 byty a Bytový dům Botanica K v Jinonicích. „Tento bytový dům bude unikátní, neboť jeho součástí bude systém pro hospodaření se šedou vodou. To znamená, že pro splachování toalet bude využita přečištěná voda z koupelen,“ upozornila mluvčí Skanska Reality Eva Keřková.

Sázka na Chytré bydlení

Na ekologické bydlení se zaměřuje také Trigema, která letos začala prodávat dva bytové projekty s neobvyklými názvy - Chytré bydlení JRM@Lužiny s 35 byty a Chytré bydlení BLV@Horní Měcholupy.

V projektech s přídavkem „Chytré bydlení“ chce pokračovat i nadále. Do konce roku Trigema představí v Letňanech bytový dům s 80 byty, které mají sloužit hlavně jako startovací. Další dva komornější projekty plánuje developer v Libni a Řepích. Jako jeden z mála pražských developerů letos expanduje také za hranice hlavního města, v centru Plzně chystá dům se 60 byty.

Letošní rok je zatím pro developery rekordní, podle společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali v Praze v prvním pololetí 3550 nových bytů, meziročně o čtvrtinu více. Na konci pololetí měli developeři v nabídce dalších sedm tisíc nových bytů připravených k prodeji, jejich celková hodnota podle odhadů Trigemy přesahuje 32 miliard korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!