Bývalé Rudé Právo definitivně zmizelo. Penta již hloubí základy nové budovy

Fotogalerie Česko-slovenská skupina Penta v Praze na Florenci staví největší kancelářské budovy v hlavním městě. Stavba za 200 milionů eur, tedy asi 5,1 miliardy korun, má být hotová na konci roku 2013.

Stavební práce v místech bývalé Typografie Dalších 14 fotografií v galerii
30.3.2012 12:11   |  

Komerční centrum Florentinum Na Florenci se má stát největším kancelářským projektem v Praze realizovaných v jedné etapě. Stavbu za více než pět miliard korun již zahájila česko-slovenská investiční skupina Penta. Demoliční práce, které začaly v lednu, jsou již u konce a momentálně stavbaři hloubí podzemní prostory. A vyvážejí poslední suť.

Jak to Na Florenci ještě nedávno vypadalo

Jak to vypadá na místě bývalého Rudého práva nyní:

Florentinum bude mít v devíti podlažích celkem 49 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Dalších 7500 čtverečních metrů zaberou obchody a restaurace. Pankrácká City Tower, která je nejvyšší budovou v Česku, čítá na 42 tisíc metrů čtverečních kanceláří.


Také čtěte: Do Florentiny jdou Ernst & Young


V budově se hodlá usídlit i Penta. S dalšími potenciálními nájemci teprve jedná. Podepsané má podle ředitele své realitní divize Petra Paličky nájemní smlouvy několik tisíc metrů čtverečních.

Jak má nová budova vypadat za dva roky:

Florentina je jejím prvním developerským počinem v Česku, na Slovensku rozvíjí desítku realitních projektů.
Penta má velké plány i v nejbližším okolí. V loňském roce vstoupila ovládla projekt kolem Masarykova nádraží, které patří k největším rozvojovým územím v metropoli. Penta ovládla společnost Masaryk Station Investment (MSI), která spolu s Českými drahami připravuje výstavbu na volných nádražních pozemcích. Budoucí výstavba tam závisí na změně územního plánu.

Autor: dna,nos

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web