Bývalý majitel Agropolu bude stavět u Václaváku

V pražské Opletalově ulici kousek od Václavského náměstí vznikne kompletní přestavbou dvou domů kancelářský a bytový komplex. Investorem je někdejší majitel společnosti Agropol Jiří Malúš.

Domy Jiřího Malúše v centru Prahy
20.1.2016 6:52   |  

Když potravinářský a zemědělský magnát Jiří Malúš v roce 2009 prodal svou skupinu Agropol miliardáři Andreji Babišovi, vyjmul z transakce lukrativní nemovitosti v centru Prahy. Nyní připravuje jejich proměnu na moderní kanceláře a rezidence. „V současné době se stále mění připomínky dotčených orgánů, zejména památkářů, a tyto změny musíme promítnout do projektu, což ovlivňuje rozsah rekonstrukce a způsob využití objektu.

Není teď tedy možné uvádět jakékoli specifikace našeho projektu,“ sdělil deníku E15 David Malúš, který se svým otcem podniká v realitách.

K opatrnosti nabádá mimo jiné příklad developera Jamese Woolfa. Jeho společnost Flow East plánuje hned naproti výstavbu nového administrativního centra, jemuž má ustoupit budova na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Investor se snaží záměr protlačit přes úřady již několik let.

Lze uvažovat o projektu multifunkčním. Jako je například objekt Diamant. Tedy v přízemí obchodní prostory, kanceláře v patrech a v nejvyšších podlažích byty či apartmány pro krátkodobé ubytování

Projekt otce a syna Malúšových je však již dál. Nedávno získal územní rozhodnutí. Od něho je ke stavebnímu povolení už jen krůček. Projekt mimo jiné počítá s výstavbou dalšího, osmého patra a se zcela novou částí umístěnou na současném dvoře budov. Na většině ploch budou kanceláře, s byty se počítá v nejvyšších patrech objektu.

Lokalita kolem Václavského náměstí je natolik silná, že v ní má podle ředitelky poradenské společnosti Knight Frank Zdenky Klapalové šanci na úspěch každý dobře připravený záměr. „Lze uvažovat o projektu multifunkčním. Jako je například objekt Diamant. Tedy v přízemí obchodní prostory, kanceláře v patrech a v nejvyšších podlažích byty či apartmány pro krátkodobé ubytování,“ uvedla.

Malúšův Agropol sídlící právě v Opletalově ulici byl dlouhé roky terčem nájezdů Babišova Agrofertu, ale nabídkám odolával. V transakci za miliardy korun však nakonec před sedmi lety velkopodnikatel a současný politik s převzetím Agropolu uspěl. Získal tím mimo jiné značku Vodňanské kuře nebo lukrativní výrobu metylesteru řepkového oleje.


Čtěte také:

Obří projekt u Václaváku znesvářil trh, padají žaloby

Prodej paláce Savarin bude možná prošetřovat irská vláda

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web