Čakovicím přibydou další obyvatelé, do prodeje šly desítky bytů

Počet obyvatel městské části Praha – Čakovice vzroste minimálně o 200. Developer M&K Real Estate totiž nabídl do prodeje další desítky bytů z projektu Čakovický park. Podle místostarosty městské části Jiřího Vintišky tak už v projektu, jehož stavba začala v roce 2011, bude bydlet kolem tisícovky lidí. „Celá městská část Praha – Čakovice má téměř 11 tisíc obyvatel,“ upřesnil Vintiška.

Dům Rakytník v projektu Čakovický park
5.3.2016 9:48   |  

Developerská firma nově prodává 81 bytů různých velikostí ve dvou objektech s poetickými názvy Pomněnka a Rakytník. „Malometrážní byty nejčastěji kupují takzvaní singles, tedy lidé žijící bez partnera. Tvoří celou polovinu našich klientů,“ připomněla statistiku Šárka Kloučková z obchodního oddělení M&K Real Estate.

Historicky nejvíc dětí ve školách

Od roku 2012, kdy se do čerstvě dokončených objektů Konvalinka, Růže a Fialka v Čakovickém parku nastěhovali první obyvatelé, se tu už podle Kloučkové narodilo a odrostlo několik desítek dětí. „Součástí projektu jsou dětská hřiště pro nejmenší, teď ale připravujeme i volnočasové hřiště pro větší děti,“ doplnila Kloučková.

Letos také přejde mnoho dětí z mateřských škol do prvních tříd základní školy. „Bude jich zatím historicky nejvíc,“ poznamenal místostarosta. Odlehčí se tak čakovickým mateřinkám, jejich kapacita zároveň naroste o 56 míst v nové školce budované přímo v rámci Čakovického parku. Nebytové prostory v hodnotě převyšující 10 milionů korun do konce roku předá developer bezúplatně městské části, ta se stane zřizovatelem školky, vybaví ji a začne provozovat.

„Po jejím dokončení budeme moci nabídnout místa v předškolních zařízeních už 570 dětem,“ upřesnil Jiří Vintiška. „Organizačně bude spadat pod větší školku, kterou jsme otevřeli v roce 2008. Vybudovali jsme ji rovněž ve spolupráci s tímto developerem,“ dodal místostarosta.

Horolezecká stěna s boulderem

Volnočasovovým aktivitám slouží areál bývalého čakovického cukrovaru. Před otevřením je například 14metrová horolezecká stěna s boulderem. Provozovatelkami zařízení jsou jedny z nových obyvatelek Čakovic, Monika Karbanová a Soňa Foldynová, které se do jednoho z domů postavených developerem Čakovického parku nastěhovaly v roce 2014.

„Chceme ke sportovnímu lezení přilákat i nejmladší generaci, plánujeme spolupracovat s místními školami, kterým nabídneme možnost strávit v naší lezecké stěně a boulderu hodinu tělesné výchovy se zvýhodněným vstupným,“ dodala Soňa Foldynová.


Čtěte také:

Čakovice prožívají na Prahu nevídaný stavební boom

Nové byty začali kupovat i učitelé nebo prodavačky, tvrdí developer

Autor: vag

Komentáře

Čtěte také

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Už od ledna cena ropy vytrvale roste. Včera po půlroce opět prolomila hranici padesáti dolarů za barel. Pro řadu těžařů je to hranice, při které mohou měnit své plány. Až dosud… více

Komerční prezentace
Mobilní web