Central Group čelí podezření z daňových úniků

8.2.2010 11:00   |  

Policie vyšetřuje jednoho z největších tuzemských developerů, firmu Central Group, kvůli podezření z daňových úniků. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daní podle paragrafu 148 trestního zákona,“ řekl deníku E15 mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Roman Skřepek.

Policie loni na podzim udělala razii v sídle Central Group v Praze 4. „Stále probíhá vyhodnocování materiálů, které byly zajištěny v listopadu. Zatím nebyl nikdo obviněn,“ uvedl Skřepek.

Vedení firmy tvrdí, že kauzu odstartoval některý z konkurentů. „Podezření kategoricky odmítáme a podle našeho názoru byl podnětem k prohlídce konkurenční boj,“ prohlásil výkonný ředitel Central Group Aleš Novotný. Společnost také podala ústavní stížnost kvůli údajnému porušení práva na ochranu domovní svobody a vlastnictví. „Nebyly splněny zákonné podmínky pro provedení prohlídky,“ tvrdí Novotný.

Central Group je jedním z lídrů na tuzemském rezidenčním trhu. Majitelem 90 procent akcií je zakladatel společnosti a předseda představenstva Dušan Kunovský. V roce 2008 prodal za jednu miliardu korun desetiprocentní podíl ve firmě neznámé švýcarské finanční společnosti Global Property Capital.

Na konci roku 2008 čelil Central Group insolvenčnímu návrhu, který na něj podal jeden z dodavatelů, karvinská firma Šnapka Stavby. Městský soud v Praze návrh zamítl jako neopodstatněný. Central Group kvůli některým výrokům v souvislosti s řízením podal na majitele firmy Ivana Šnapku trestní oznámení. Tento případ zatím nebyl uzavřen.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku Fotogalerie

Pevnost Akra ukrývá svědectví o nejbizarnějším masakru křižáckých válek. Anglický král Richard I. tu chtěl vyměnit tři tisíce zajatců za jediný dřevěný kříž. Muslimové mu ale… více

Komerční prezentace
Mobilní web