Česká Accolade investuje přes miliardu do průmyslové zóny v Polsku

Tuzemská skupina Accolade investuje zhruba 1,1 miliardy korun do průmyslové zóny v polském Lublinu. Zóna nabídne až 73 500 metrů čtverečních ploch, už má první nájemce. Accolade spolu s nadnárodními developery připravuje ve střední a východní Evropě průmyslové parky, které poté pronajímá. Nedávno skupina oznámila, že chystá i objekty v Chebu a Hořovicích o ploše 112 500 metrů čtverečních.

 plánovaná stavba Accolade
12.7.2016 12:07   |  

„První etapa parku je téměř dokončena,“ sdělil Sochor. Zhruba 20 tisíc metrů čtverečních nově postavených průmyslových ploch si podle něj pronajaly firmy z oblasti výroby a logistiky.

V Polsku skupina vedle Lublinu investuje ještě ve dvou dalších průmyslových parcích. „Chceme obohatit naše stávající portfolio nájemců, z nichž je nyní mnoho navázáno na automobilový a strojírenský průmysl, o nové společnosti z odlišných odvětví, jakými jsou například potravinářský průmysl a distribuce potravin nebo plastikářský průmysl,“ doplnil výkonný ředitel Accolade Milan Kratina.


Přečtěte si: Accolade expanduje do Polska, tamním e-shopům postaví sklady za miliardy


Minulý týden skupina informovala také o investicích v Česku. Nové úvěry od UniCredit Bank v celkové výši 1,2 miliardy korun (44,1 milionu eur) na financování staveb nájemních průmyslových objektů v Chebu a Hořovicích. Celková plocha objektů, z nichž některé už stojí, má být 112 500 metrů čtverečních.

Skupina Accolade v České republice dosud uskutečnila osm velkých průmyslových projektů. Její budovy si dnes pronajímají společnosti jako KION Group zaměřená na výrobu vysokozdvižných vozíků v Ostrově u Stříbra, Alpha Corporation (předtím Assa Abloy) působící v oblasti zamykacích systémů v Týništi na Orlicí nebo logistická firma DHL v Chebu.


Čtěte také:

Miliardová injekce do průmyslových zón. Dát ji chtějí Accolade a Panattoni

Accolade a Panattoni chtějí do průmyslových zón dát 11 mliliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web