Česká Alpine Bau CZ bude stavět dálnici v Rakousku

Společnost Alpine Bau CZ postaví část dálnice A5 v Rakousku. Objem zakázky, kterou získalo sdružení vedené společností Hochtief Austria, je 48 milionů eur (asi 1,3 miliardy korun), podíl Alpine je 50 procent. Stavba by měla začít letos. Pro Alpine Bau CZ jde o zatím největší potvrzenou zakázku pro letošní rok.

Ilustrační foto
26.2.2016 15:52   |  

„Projekt zahrnuje výstavbu hlavní trasy dálnice v délce 6,6 kilometru mezi obcemi Walterskirchen a Poysbrunn, napojení v Poysbrunnu včetně vybudování okružní křižovatky, přeložky krajských komunikací, výstavbu účelových cest v délce asi devět kilometru a také výstavbu 11 mostních objektů,“ řekla dnes mluvčí společnosti Jitka Hamanová.

Součástí zakázky je i stavba oplocení, bariér pro migrující obojživelníky, tří sedimentačních a retenčních nádrží, přeložek žlabů, protihlukových ochranných valů a stěn a dalšího silničního vybavení, ochranných svodidel a elektronicko-mechanického vybavení.

Místo chystaného projektu

„Z 1,6 milionu metrů krychlových odkopané zeminy se zhruba 600 tisíc zpětně použije do násypů, zbytek se využije k modelaci terénu mimo staveniště. V rámci výstavby dvouproudé dálnice se zabuduje cirka 36 tisíc metrů krychlových silničního betonu a 50 tisíc tun asfaltových směsí,“ uvedla mluvčí.

Úplné dokončení stavby se předpokládá v létě 2018, stavba by měla být uvedena do provozu v prosinci roku 2017.

Alpine Bau CZ se sídlem ve Valašském Meziříčí je jednou z největších tuzemských společností zaměřených na dopravní stavby. V roce 2014 ji ovládla skupina PSJ. Alpine Bau CZ měla v roce 2014 tržby téměř miliardu korun, loňské výsledky ještě nejsou známé.


Čtěte také:

Dostavbu dálnice D4 zaplatí soukromníci, vláda schválila PPP projekt

Dálnici D3 u Budějovic chce stavět deset zájemců, cena výrazně spadla

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru Video

Sonda Juno amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) odpočítává poslední dny před příletem k Jupiteru, kde ji čeká odvážný manévr, aby se mohla dostat k obří planetě… více

Komerční prezentace
Mobilní web