CPI miliardáře Vítka plánuje další akvizice, prověřuje je ÚOHS

Miliardář Radovan Vítek si brousí zuby na konkurenci. Jeho realitní investiční společnost Czech Property Investments (CPI) má v plánu nakoupit firmu Sidoti a jejím prostřednictvím společnosti OC Spektrum, Luxembourg Plaza, Arkáda Prostějov, Besnet Centrum a Rostock Property. Transakci teď posuzuje antimonopolní úřad.

 Radovan Vítek
20.8.2013 9:19   |  

ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Rozhodnout o povolení spojení by měl do měsíce. Bude se zabývat oblastí pronájmu kancelářských prostor a pronájmu maloobchodních prodejních ploch.

Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 26 procent na 1,4 miliardy korun. Hodnota majetku skupiny vzrostla díky začlenění všech pořízených aktiv do konsolidačního celku na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy korun.

Firma Luxembourg Plaza v roce 2009 hospodařila s výnosy 206 milionů korun. Podle dostupných informací ji dosud vlastnily s napůl Endurance Asset a Orco Property Group S.A. Endurance asset společně s Endurance finance vlastní i Besnet centrum.


Čtěte také:

Vítek koupil Orku pozemky pro miliardový projekt

Miliardář Radovan Vítek ovládl sídlo ČEZ a další nemovitosti

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web