CPI miliardáře Vítka plánuje další akvizice, prověřuje je ÚOHS

Miliardář Radovan Vítek si brousí zuby na konkurenci. Jeho realitní investiční společnost Czech Property Investments (CPI) má v plánu nakoupit firmu Sidoti a jejím prostřednictvím společnosti OC Spektrum, Luxembourg Plaza, Arkáda Prostějov, Besnet Centrum a Rostock Property. Transakci teď posuzuje antimonopolní úřad.

 Radovan Vítek
20.8.2013 9:19   |  

ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Rozhodnout o povolení spojení by měl do měsíce. Bude se zabývat oblastí pronájmu kancelářských prostor a pronájmu maloobchodních prodejních ploch.

Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 26 procent na 1,4 miliardy korun. Hodnota majetku skupiny vzrostla díky začlenění všech pořízených aktiv do konsolidačního celku na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy korun.

Firma Luxembourg Plaza v roce 2009 hospodařila s výnosy 206 milionů korun. Podle dostupných informací ji dosud vlastnily s napůl Endurance Asset a Orco Property Group S.A. Endurance asset společně s Endurance finance vlastní i Besnet centrum.


Čtěte také:

Vítek koupil Orku pozemky pro miliardový projekt

Miliardář Radovan Vítek ovládl sídlo ČEZ a další nemovitosti

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web