CPI začne opravovat zchátralý dům na Pohořelci za rok, budou tam apartmány

Zchátralý historický dům u Pražského hradu na Pohořelci, který loni v srpnu dočasně obsadili squatteři, chce majitel začít opravovat příští rok v březnu. Objekt vlastní CPI Group miliardáře Radovana Vítka prostřednictvím firmy U svatého Michala. Po rekonstrukci, která vyjde na 394 milionů korun a potrvá až 18 měsíců, vzniknou v domě apartmány.

projekt CPI
12.2.2014 16:14   |  

„Letos v únoru jsme začali s přípravou dokumentů pro stavební řízení. V zadním traktu objektu navíc vznikne zcela nová část, parkoviště. Na to potřebujeme územní rozhodnutí. Příprava a vyřizování všech potřebných povolení a průzkumů potrvá jeden rok,“ řekl ČTK mluvčí CPI Jan Burian. Dodal, že letos budou také celý dům vyklízet.

„V rámci příprav se musíme vypořádat s historickými, architektonickými a technologickými aspekty, a navíc z pozice investora stavby musíme pečlivě posuzovat, aby se nám projekty vyplatily,“ poznamenal šéf developmentu CPI Group Igor Klajmon s tím, že firma chce v objektu zachovat všechny historické prvky.

V minulosti se o využití chátrající budovy hodně spekulovalo. Mluvilo se například o tom, že tam vznikne hotel. To ale padlo a CPI plánuje v rámci rekonstrukce postavit 20 apartmánů, které nabídne k pronájmu.

„I vzhledem k lokalitě s výhledem na Pražský hrad se zaměříme na luxusní segment, hlavně zahraniční podnikatele, kteří budou v Česku pobývat rok a déle, a také na diplomaty,“ upřesnil Burian. Většina apartmánů bude mít dispozice 2+kk, pár jich bude větších.

Historie domu U Kundraticů sahá do 12. století
Nemovitost tvoří dva renesanční objekty s gotickými sklepy a částmi přízemí, v baroku byl přestavěn. Od roku 2005 ho vlastní společnost U svatého Michala. Bez nájemníků je od roku 2009, od té doby opuštěná budova chátrá. Nevhodným chováním ho poškodili i někteří bývalí nájemníci, kteří v něm údajně chovali i zemědělská zvířata.
Národní památkový ústav dům eviduje mezi 54 památkami, které v Praze považuje za nejohroženější. Jeho databáze uvádí, že dlouhodobé zanedbání běžné údržby domu zapříčinilo havárii pavlačí či špatný stav fasády. Právě na špatný stav domu chtěla mimo jiné upozornit skupina squatterů, kteří do něj loni v srpnu vnikli a na čas ho obsadili.

Čtěte také:

CPI zkouší luxusní nájemní byty

Vítkova CPI chce budovu Živnobanky zaplnit sklem

Vítkova CPI získala dvoumiliardový úvěr na stavbu Quadria

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web