CPI získala polovinu projektu Copa Centra na Národní | E15.cz

CPI získala polovinu projektu Copa Centra na Národní

CPI získala polovinu projektu Copa Centra na Národní
COPA Centrum, vizualizace
• 
ZDROJ: COPA Centrum

Denisa Novotná

Tuzemská investiční a developerská skupina CPI koupila poloviční podíl v projektu Copa Centrum na pražské Národní třídě. Původní vlastník projektu, Čechošvýcar Sebastian Pawlovski si svůj podíl ponechal.

„Společnost Copa Centrum Národní byla od roku 2002 z 50 procent vlastněna společností Pawlowski AG a z poloviny společností Interco Holding. Nyní Interco Holding prodal svůj podíl skupině CPI, která se bude na projektu podílet,“ sdělila E15 mluvčí Copa Centra Karin Cífková.

Výstavba Copa Centra má podle původních odhadů stát čtyři miliardy korun. Komplex několika propojených budov o čtyřech podzemních a až osmi nadzemních podlažích má čítat celkem 50 tisíc metrů čtverečních. Největší část mají zahrnovat kanceláře a obchody, desetinu ploch mají zaujímat byty. Objekt bude propojen se sousedním obchodním domem Teska My.

Projekt se už od počátku potýká s výhradami památkářů. Minulý měsíc archeologové upozornili na údajně nedostatečnou ochranu gotických sklepů před nepříznivým počasím. Koncem roku 2009 zase archeologové zastavili na několik měsíců výkopové práce kvůli nezaplaceným fakturám za víc než devět milionů korun.

Termín dokončení stavby už původní investor několikrát posunul. Na internetových stránkách Copa Centrum Národní aktuálně uvádí na různých místech jako předpokládané dokončení objektu zároveň konec roku 2012 i rok 2010.

Skupina CPI miliardáře Radovana Vítka je největším domácím investorem do realit. Loni nakoupila nemovitosti a developerské projekty v Česku a na Slovensku celkem za čtyři miliardy korun.

Autor: Denisa Novotná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!