ČSOB chce prodat čtyři budovy v Praze celkem za miliardu

Čtyři pražské budovy s celkovou plochou kolem 38 tisíc metrů čtverečních plánuje prodat ČSOB. Celková hodnota těchto nemovitostí přesahuje jednu miliardu korun. Transakce mají být dokončeny ještě letos.

ČSOB
10.6.2014 12:40   |  

Konkrétně jde o administrativní budovy v Kateřinské ulici 40 v Praze 2 s pronajímatelnou plochou 8238 metrů čtverečních, Na Pankráci 310 v Praze 4 s pronajímatelnou plochou 12 604 metrů čtverečních, v Roztylské 1 na Chodově s pronajímatelnou plochou 12 148 metrů čtverečních a v holešovické ulici U průhonu 56 s pronajímatelnou plochou 4692 metrů čtverečních.

ČSOB budovy prodává, protože se snaží optimalizovat své portfolio nemovitostí a snížit náklady. I kvůli tomu chystá stavbu nového komplexu vedle stávajícího sídla v pražských Radlicích.

„Právě probíhající projekt výstavby nové budovy ČSOB, ale i v minulosti realizované úspěšné prodeje některých nemovitostí, stojí za rozhodnutím společnosti prodat tyto čtyři nemovitosti v Praze,“ prohlásil ředitel útvaru Nemovitosti a investice ve společnosti ČSOB Daniel Rubricius.

Zkušenosti s prodejem budov

Část budov plánuje banka využívat i v budoucnu. Po prodeji nemovitostí, až do dostavby a přestěhování do nového objektu v Radlicích, si bude ČSOB zpětně pronajímat plochy v budovách Na Pankráci a U Průhonu. Část prostor v objektu Na Pankráci bude i nadále využívat jako pobočku.

ČSOB má s prodejem administrativních budov zkušenosti, před několika lety při dostavbě stávající centrály v Radlicích se zbavila hned devíti pražských nemovitostí.


Čtěte více:

ČSOB vykázala za první čtvrtletí zisk 3,6 miliardy korun. Meziročně o 11 procent vyšší

Bývalé sídlo IPB v centru Prahy koupili od J&T Rusové

VIG kupuje Burzovní palác, Generali bere Palác Křižík

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web