David Krajný získal zbylý podíl v realitní síti Re/Max

Bývalý žvýkačkový král David Krajný plně ovládl přední tuzemskou realitní síť Re/ Max. Dosud vlastnil 90 procent licence, zbytek připadal na podnikatele Petra Topinku. „Mám několik projektů, na které se chci plně soustředit. Z toho důvodu jsem se rozhodl svůj podíl v Re/Max ČR prodat,“ uvedl Topinka.

David Krajný
29.7.2014 7:31   |  

Krajný tak pokračuje v konsolidaci svého byznysu, kterou zahájil už v roce 2011. Tehdy odkoupil podíl od společníka Vojtěcha Krátkého, který do roku 2009 dělal ředitele sítě. Loni na podzim Krajný posílil rovněž na Slovensku, kde navýšil svůj podíl na šedesát z původních pětačtyřiceti procent.

Franšízová síť Re/Max přišla do Česka jako první velký zahraniční hráč v roce 2005, poté co Krajný přesedlal z prodeje žvýkaček Wrigley na reality. Dnes má firma v Česku 117 kanceláří a zhruba 1200 makléřů.

Upevnění Krajného pozice přichází jen několik měsíců poté, co kompletní změnu majitele prodělala tuzemská část konkurenční sítě Century 21. Licenci pro Česko v jejím případě koupil byznysmen Robert Schönfeld ovládající skupinu RSBC.


Čtěte také:

Ve Slovenské síti ReMax získal většinu David Krajný

David Krajný: V krizi jsme podíl na trhu zdvojnásobili

ReMax chystá průnik do komerčních realit

Autor: >dnv

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web