David Krajný získal zbylý podíl v realitní síti Re/Max

Bývalý žvýkačkový král David Krajný plně ovládl přední tuzemskou realitní síť Re/ Max. Dosud vlastnil 90 procent licence, zbytek připadal na podnikatele Petra Topinku. „Mám několik projektů, na které se chci plně soustředit. Z toho důvodu jsem se rozhodl svůj podíl v Re/Max ČR prodat,“ uvedl Topinka.

David Krajný
29.7.2014 7:31   |  

Krajný tak pokračuje v konsolidaci svého byznysu, kterou zahájil už v roce 2011. Tehdy odkoupil podíl od společníka Vojtěcha Krátkého, který do roku 2009 dělal ředitele sítě. Loni na podzim Krajný posílil rovněž na Slovensku, kde navýšil svůj podíl na šedesát z původních pětačtyřiceti procent.

Franšízová síť Re/Max přišla do Česka jako první velký zahraniční hráč v roce 2005, poté co Krajný přesedlal z prodeje žvýkaček Wrigley na reality. Dnes má firma v Česku 117 kanceláří a zhruba 1200 makléřů.

Upevnění Krajného pozice přichází jen několik měsíců poté, co kompletní změnu majitele prodělala tuzemská část konkurenční sítě Century 21. Licenci pro Česko v jejím případě koupil byznysmen Robert Schönfeld ovládající skupinu RSBC.


Čtěte také:

Ve Slovenské síti ReMax získal většinu David Krajný

David Krajný: V krizi jsme podíl na trhu zdvojnásobili

ReMax chystá průnik do komerčních realit

Autor: >dnv

Komentáře

Čtěte také

Část tureckých muslimů chce znovu mít z chrámu Boží Moudrosti modlitebnu

Část tureckých muslimů chce znovu mít z chrámu Boží Moudrosti modlitebnu

Několik tisíc muslimů z různých částí Turecka se dnes ráno shromáždilo před istanbulským chrámem Boží Moudrosti (Hagia Sofia) a požadovalo, aby se z této kulturní památky stala… více

Komerční prezentace
Mobilní web