Developer HB Reavis loni díky pronájmům zdvojnásobil zisk | E15.cz

Developer HB Reavis loni díky pronájmům zdvojnásobil zisk

Developer HB Reavis loni díky pronájmům zdvojnásobil zisk
Developerská skupina HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka údajně hodlá koupit další pozemek s kancelářským projektem v centru Londýna
• 
ZDROJ: avery-architects.co.uk

ČTK

Skupina HB Reavis, která na Slovensku patří k největším developerům a která podniká i v Česku, loni více než zdvojnásobila čistý zisk a také zvýšila hodnotu svých aktiv. Hospodářské výsledky se zlepšily hlavně díky rekordní aktivitě v oblasti pronájmů a příznivému vývoji rozběhnutých projektů.

Čistý zisk developera loni vzrostl meziročně o 175 procent na 244,6 milionu eur (6,6 miliardy korun) a celková hodnota jeho aktiv se zvýšila o šestinu na 2,1 miliardy eur (56,7 miliardy korun). Podle generálního ředitele HB Reavisu Pavla Trenky šlo o nejlepší hospodářské výsledky skupiny v její více než 20leté historii.

HB Reavis v minulém roce dokončil v Praze, Bratislavě a ve Varšavě čtyři kancelářské projekty, v české metropoli to byla administrativní budova Metronom Business Center. Ke konci loňska měla skupina ve čtyřech zemích rozestavěných dohromady osm dalších projektů, zejména kancelářských budov, s cílovou hodnotou převyšující částku jedné miliardy eur (27 miliard korun).

V širším centru slovenské metropole skupina staví novou administrativní čtvrt. Nachází se blízko velkého administrativního centra Apollo Business Center, které HB Reavis prodal v roce 2006 a z něhož se kvůli problémům se statikou museli loni vystěhovat nájemci.

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis byla založena v roce 1993 v Bratislavě. Podniká v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Británii a Turecku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!