Developer Orco snížil navzdory propadu tržeb svoji ztrátu | E15.cz

Developer Orco snížil navzdory propadu tržeb svoji ztrátu

Developer Orco snížil navzdory propadu tržeb svoji ztrátu
Orco
• 
ZDROJ: Koláž E15

ČTK

Čistá ztráta česko-lucemburské developerské společnosti Orco Property Group v letošním prvním pololetí klesla na 17,1 milionu eur (zhruba 460 milionů korun) ze 63 milionů eur před rokem. Celkové tržby podniku se přitom propadly o 56 procent na 7,3 milionu eur.

„V prvním pololetí se Orco Property Group soustředila na další restrukturalizaci a stabilizaci své pozici,“ uvedla společnost. Upozornila, že v loňském roce prošla výraznými změnami ve vedení, strategii i akcionářské struktuře.

Akcionáři firmy na konci loňského května schválili snížení kapitálu na desetinu a největším akcionářem Orka se stal podnikatel Radovan Vítek. V listopadu pak skupina zvýšila svůj akciový kapitál na téměř trojnásobek, když dvěma českým investorům prodala nové akcie za celkem 59,2 milionu eur. Hned poté představenstvo jmenovalo novým generálním ředitelem Jiřího Dederu, který nahradil Tomáše Salajku.

Společnost Orco vznikla v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!