Developer P3 startuje další evropské investice, koupil pozemky v Bavorsku

V Praze sídlící společnost P3 stavící a provozující sklady po celé Evropě pokračuje v akvizičním tažení. Majitel největšího tuzemského skladového komplexu v Praze-Horních Počernicích v lednu koupil pozemky v Dolním Bavorsku. Vznikne na nich logistický areál o 55 tisících metrech čtverečních.

Logistické centrum P3 v polské Poznani
21.3.2016 17:30   |  

„P3 se nyní nachází ve vhodné pozici k realizaci dalšího růstu, kdy se může opřít o stabilní tvorbu cash flow a vynikající návratnost kapitálu,“ uvedla společnost. Bude proto usilovat o nákupy dalších parcel a strategicky umístěných portfolií po celém evropském kontinentu.

Loni se společnosti podařilo získat portfolio o 467 tisících metrech čtverečních v Polsku a Rumunsku. Ještě větší obchod udělala v roce 2014, když za 523 milionů eur získala tuzemské portfolio společnosti VGP. Expanzi P3 pomohli severoameričtí investiční obři TPG a Ivanhoe Cambridge, kteří do firmy nazvané ještě jako PointPark Properties vstoupili v roce 2013. Díky novému kapitálu společnost za poslední rok a půl zdvojnásobila portfolio.

Napříč Evropou firma aktuálně provozuje tři miliony metrů čtverečních skladů. Loni společnost získala nájemce na 407 tisíc metrů čtverečních ploch, na přibližně stejné ploše obnovila kontrakty se stávajícími nájemci. Aktuálně buduje například logistické centrum pro automobilku PSA Peugeot Citroën na severozápadě Německa.


Čtěte dále:

V Česku se letos postavilo nejvíce hal a skladů od finanční krize

Developer P3 postaví v Česku nové haly, zájem mají hlavně e-shopy

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web