Dohoda o prodloužení záruky na Lochkovský most je před podpisem

Připravovaná dohoda mezi Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a firmami, které budovaly Lochkovský most v Praze, na prodloužení jeho pětileté záruky o dalších 20 let, je již před podpisem. Informovala o tom televize Nova. Deník E15 již dříve uvedl, že se ve spojích ocelové konstrukce mostu za miliardu korun před dvěma lety objevily trhliny.

Lochkovský most
25.12.2012 21:04   |  

Podle Novy je to vůbec poprvé, co se ŘSD dohodlo na prodloužení záruky na problematické stavbě a navíc na mimořádně dlouhou dobu.

„Standardní doba na dopravních stavbách je vždy pět let, proto to považuju za takový dárek před Vánocemi,“ sdělil Nově generální ředitel ŘSD David Čermák. Mluvčí společnosti Strabag Edita Novotná televizi řekla, že dohoda je „ve fázi podpisu“.

Přestože se v konstrukci mostu objevily trhlinky, jeho zřícení podle odborníků nehrozí. Je ale třeba ho minimálně 25 let důsledně hlídat. Většina trhlin se nezvětšuje. „Pouze u jedné sváry byl zatím na základě zátěžových zkoušek viditelný jakýsi posun,“ dodal Čermák.

Most je součástí jihozápadní části Pražského okruhu, který byl otevřen v září 2010.


Čtěte také:

Policie vyšetřuje bývalé šéfy ŘSD kvůli Pražskému okruhu

Na stavbě Pražského okruhu se neuvěřitelně plýtvá, škody jsou miliardové

ŘSD utrácí miliardy protizákonně, uvádí kontrola


Autor: čtk, jnd

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web