Ekospol pohořel. Úřad smetl jeho projekt i se stovkami prodaných bytů

Fotogalerie Jeden z největších pražských developerů Evžen Korec utrpěl citelnou ránu. Městský úřad Prahy 15 zamítl žádost jeho společnosti Ekospol o územní rozhodnutí k obytnému souboru Ekocity Hostivař. V něm už přitom developer přijal od lidí rezervační poplatky na stovky bytů. Je to největší projekt, který má firma v prodeji. Ekospol se ještě může odvolat k magistrátu.

Nová Hostivař Dalších 6 fotografií v galerii
22.6.2016 15:11   |  

Úřad zdůvodnil zamítnutí rozporem projektu s územním plánem a dalšími předpisy. „Zamítnutím naší žádosti o vydání územní rozhodnutí došlo dle našeho názoru k porušení stavebního zákona a proti této nezákonnosti se budeme bránit podáním odvolání. Jedná se o účelové rozhodnutí, která má za cíl nás poškodit,” reagoval Jan Zedník, ředitel přípravy staveb Ekospolu.


Přečtěte si: PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na Chodově


Současně se pozastavil nad tím, že vedoucí stavebního úřadu Prahy 15 Kamila Zárubová vydala verdikt jen pár dní před odchodem z funkce. “Při posuzování souladu s vydanou územně plánovací dokumentací dospěl stavební úřad k závěru, že stavba je z hlediska funkčního i prostorového uspořádání v rozporu s územním plánem hlavního města Prahy a dalšími předpisy,” stojí v rozhodnutí podepsaném úřednicí Zárubovou.

Ekospol věří, že pro projekt bude lapálie znamenat zdržení jen v řádu měsíců. „Pokud kdokoliv z klientů bude chtít vrátit rezervační poplatek, ihned jej vrátíme,” dodal Zedník z Ekospolu.

Projekt tvoří šest bytových domů celkem s více než osmi sty byty. Celková investice do projektu měla být 1,3 miliardy korun. Firma získala společnost loni na jaře od skupiny CTY významných postav slovenského byznysu Juraje Kamaráse a Ladislava Krajňáka.

Projekt v Hostivaři se stal spouštěčem roztržky mezi Ekospolem a dalšími developery ohledně metodiky počítání prodaných bytů. Korcova společnost se dostala pod palbu hlavně od konkurenční společnosti Central Group za to, že do prodejních statistik počítá právě i transakce z projektů typu Hostivaře, které nemají ještě ani stavební povolení.

Ekospol statistiky o původu trhu vytvářel ve sdružení se společnostmi Trigema a Skanska Reality. Konflikt o statistiky, které jsou významným marketingovým nástrojem, vyvrcholil nedávno odchodem Ekospolu z developerského souručenství. Jeho místo zaujal Central Group.


Čtěte také:

Central Group koupila severní část Nákladového nádraží Žižkov

Praha chce od Lordshipu jámu po Paláci Stromovka. Plánuje stavět parkoviště

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web