Firmy kolem bývalého šéfa ČEZ rozjíždějí realitní byznys

E15 exkluzivně Okolí stanice metra Lužiny v Praze 13 prochází výraznou proměnou. Zásluhu na tom mají lidé blízcí vlivnému manažerovi a bývalému šéfovi ČEZ Martinovi Romanovi. Už nyní tam jeho manželka Lenka vlastní polovinu Obchodního centra Lužiny, které teď s využitím Romanových peněz prodělává výraznou rekonstrukci. A hned u něj mají vyrůst tři věže s třemi stovkami bytů, jejichž investorem jsou firmy, které podle zjištění deníku E15 nemají k Romanovi rovněž daleko.

Martin Roman
5.9.2013 6:49   |  

„Záměrem je výstavba polyfunkčních domů s převažující funkcí bydlení doplněnou o kanceláře,“ stojí v materiálech předložených k posouzení vlivů stavby na životní prostředí. Pokud půjde vše podle plánu, mají věžáky začít vznikat příští rok, tedy přibližně ve stejné době, kdy se má v novém kabátu otevřít obchodní centrum. Dokončení bytových domů je naplánováno na rok 2016.

Investorem dvou víceúčelových věží je firma City West Investors (CWI), jež přes své projektové firmy vlastní příslušné pozemky. V obou projektových společnostech má pětiprocentní podíl Karel Kopp, Romanův spolupracovník z byznysu z devadesátých let. S Romanovými teď Kopp spolupracuje na rekonstrukci „obchoďáku“ na Lužinách. Podíly v obchodním centru má přitom v zástavě Komerční banka, někdejší Koppův zaměstnavatel.

Dohledat informace ke společnosti CWI není snadné. Na firmu nelze najít telefon ani e-mailovou adresu. Sídlí v pražském Burzovním paláci, na téže adrese jako Eudi Invest, majitel druhé poloviny OC Lužiny, v němž drží menšinu opět Kopp. Vlastníkem CWI je stejnojmenná společnost registrovaná ve Velké Británii.


Čtěte také:

Čistkám se nevyhne ani dozorčí rada ČEZ. Možná dojde i na Romana

Martin Roman 100 milionů na rekonstrukci Mánesu nedá. Padají první žaloby

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web