Google, Pfizer, Porsche. Redside skoupila pražské kanceláře zahraničních obrů

Česká investiční společnost Redside koupila v Praze čtyři kancelářské budovy o celkové rozloze 24 660 metrů čtverečních. Sídlí v nich mimo jiné společnosti Google, Pfizer, BNP Paribas a Porsche. Domy prodal německý investiční fond Triuva. Kupní cenu ani jedna strana nezveřejnila.

Pražské kanceláře Googlu
4.2.2016 17:34   |  

„Věříme, že hodnota portfolia je zajištěna díky vyváženému příjmu, špičkové kvalitě kancelářských ploch a velmi dobré lokalitě nemovitostí,“ uvedl analytik oddělení Investment Properties společnosti CBRE Vítězslav Doležal. CBRE zastupovala prodejce nemovitostí.

Redside nově získala sídla centrály společností Pfizer a BNP na pražském Andělu, budovu Vyšehrad Victoria v Praze 4 poblíž Kongresového centra a Budovu E projektu Avenir Business Park v Nových Butovicích. Všechny budovy byly postaveny v letech 2004 až 2008.

„V případě tohoto kancelářského portfolia jde o nejlikvidnější a nejvyhledávanější typ nemovitostí na českém investičním trhu. Budovy jsou pronajaté významným společnostem, byly vždy téměř plně obsazené a technicky v dobrém stavu,“ dodal Tomáš Berka z investičního oddělení společnosti Colliers International, která zastupovala kupujícího.

Špičkoví nájemníci

Kanceláře v budovách nyní využívá 28 nájemníků, 60 procent příjmů plyne od společností patřících do žebříčku Fortune 500: BNP Paribas, Pfizer, Google, CSC Computers a Porsche.

Investiční společnost Redside patří do skupiny ASB Group. Ta poskytuje služby mimo jiné v oblasti zakládání společností, účetnictví a daňového poradenství. Redside se zaměřuje hlavně na správu fondů kvalifikovaných investorů. Objem spravovaného majetku firmou Redside přesáhl v roce 2014 miliardu korun.


Čtěte také:

Fondy pro bohaté se zpřístupní investorům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web