Grandhotel Pupp bude mít jen jednoho majitele, má to zjednodušit investice

Akcionáři na dnešní valné hromadě společnosti Grandhotel Pupp Karlovy Vary schválili návrh hlavního akcionáře hotelu, společnosti PND Kyresan, na výkup akcií od drobných podílníků. Firma vlastnící 90 procent akcií se tak stane jediným vlastníkem hotelu. Na odkup vynaloží zhruba 70 milionů korun, chce díky němu zjednodušit investiční záměry.

Grandhotel Pupp
15.8.2016 15:15   |  

Akcionáři schválili cenu za každou vykupovanou akcii ve výši 2215 korun. Cena se stanovila na základě metodiky České národní banky. „Znalec navrhl cenu 2014,33 koruny a hlavní akcionář se ji rozhodl navýšit na zmíněných 2215 korun,“ uvedl mediální zástupce PND Kyresan Jaroslav Pomp.

PND Kyresan je zatím vlastníkem 284 458 akcí hotelu v hodnotě tisíc korun, což představuje více než 90 procent základního kapitálu. Na odkup zbývajících akcí tak vynaloží majoritní vlastník asi 70 milionů korun.


Přečtěte si: Vlastník Grandhotelu Pupp chce vykoupit podíly menších akcionářů


Výkup akcií souvisí s plány na investice do dalšího zkvalitňování služeb hotelu a hraje důležitou roli i v dalších chystaných společných akvizicích PND Kyresan a Grandhotelu Pupp na středoevropském hotelovém trhu. „Záměrem je konsolidovat majetkovou strukturu hotelu. Plánujeme společné investice, a plné vlastnictví společnosti Grandhotel Pupp Karlovy Vary tyto naše záměry výrazně zjednoduší,“ uvedl mluvčí PND Kyresan.

Společnost Grandhotel Pupp letos, po majetkovém vstupu PND Kyresan, rozhodla o navýšení základního jmění o 306,6 milionu korun na celkových 459,9 milionu korun.


Čtěte také:

Hotel Pupp neuspěl s ústavní stížností, chtěl od státu 20,5 milionu

Rusové chystají návrat do Karlových Varů, o linku usilují aerolinie Poběda

Autor: čtk, paj

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web