Grandi Stazioni ČR loni zdvojnásobila zisk

15.4.2011 7:42   |  

Dlouhodobá investice do pražského hlavního nádraží se začíná italské firmě Grandi Stazioni vyplácet. Její tuzemská dcera Grandi Stazioni ČR vydělala loni 558 tisíc eur, což je meziročně dvojnásobek. Podobně se zvýšil i hrubý provozní zisk EBITDA, který činil loni 1,8 milionu eur. Deníku E15 to řekl šéf Grandi Stazioni Fabio Battaggia.

Příjmy české Grandi Stazioni plynou výhradně z pronájmu prostor na nádraží v Mariánských Lázních a hlavním nádraží v Praze. Zrekonstruovaná odbavovací hala pražského nádraží, kde se včera za účasti českého a italského prezidenta slavil zdárný konec prací, přitom loni z hlediska obsazenosti fungovala zhruba na polovině své kapacity.

Nyní se zraky firmy upřely ke zchátralé Fantově budově, která je součástí nádraží, ale provozu už neslouží. „Hledáme vhodné nájemce, kterým prostory budeme přizpůsobovat. Mohla by tam být například pivnice, divadlo, hotel, čekárny či food court,“ řekl Battaggia. Ve Fantově budově čeká na využití pět tisíc metrů čtverečních ploch, což je zhruba polovina všech obchodních ploch v obnovených odbavovacích halách. Firma počítá s tím, že její obrat po uvedení nádraží do plného provozu bude činit osm milionů eur ročně.
Celková investice Grandi Stazioni v Česku je naplánována na 1,15 miliardy korun. Z toho 90 procent je již prostavěno. Firma má za to nádraží na 30 let v pronájmu.

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web