Hypotéka bez doložených příjmů? Brit rozjíždí byznys přes Prahu

Na britský finanční trh se má díky Česku vrátit staronový produkt, a to hypotéka přes internet bez ověřených příjmů žadatele. Projekt, který už jednou britskému podnikateli Graemeovi Wingateovi zarazil britský regulátor FCA, tento týden znovu ožívá. Obchodník totiž obešel ostrovní legislativu tím, že sídlo byznysu přestěhoval do Prahy. Odtud také hodlá hypotéky nabízet na britském trhu.

ilustrační foto
19.1.2016 18:45   |  

Jak uvádí britský deník Sunday Times, Wingate hodlá z Prahy nabízet hypotéky do výše půl miliónu liber, kterými Britům nabídne financování 85 procent nakupované nemovitosti, a s úrokem zhruba o dva procentní body převyšujícími standard na trhu klasických žadatelů s ověřenými příjmy a poplatkem šesti set liber.

Produkt se podle deníku v Británii těšil před loňským zákazem FCA značné popularitě. V současnosti platí pro britské věřitele pravidlo, že bez ověření příjmů nesmí zájemcům hypotéku poskytnout.

„Máme podporu z celé Británie a na neoficiálním seznamu čekatelů asi 80 jmen. Existuje spousta bohatších lidí, kteří prostě nezapadnou do kritérií bank a jsou trestáni vysokými úroky,“ řekl Wingate pro Sunday Times s tím, že tento typ hypoték byl populární v řadách klientů s obtížněji prokazovanými příjmy, jako například mezi živnostníky. „Spousta lidí si ani neuvědomuje, jak jednoduché je FCA obejít,“ dodal Wingate v kritické narážce na stav ostrovní regulace finančního sektoru.

Wingate dříve provozoval půjčkový server Quick Loans, který na podzim v roce 2014 zavřel s odvoláním na hromadící se administrativní a regulatorní překážky v podnikání.


Čtěte také:

Stavitelé bytů věští další rok hojnosti, hypotéky zůstávají levné

Hypotéky dále zlevnily, klesla i jejich výše

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web