Immofinanz staví kanceláře v centru Prahy

Rakouská realitní skupina Immofinanz dostala opět chuť výrazně investovat na českém trhu. Pouští se do developerské výstavby kanceláří. V centru Prahy chystá přestavbu dvou starších budov v Jindřišské a Jungmannově ulici za celkem 45 milionů eur, v přepočtu přes miliardu korun.

Tradice zvenku, moderna uvnitř. Proměnu historické budovy na kancelářský komplex navrhl ateliér DaM architekti.
1.3.2012 7:19   |  

Stavební práce na projektu Jindřišká 16, který zahrnuje rekonstrukci budovy a dostavbu nového křídla podle návrhu ateliéru DaM architekti, už začaly. Dokončení plánuje investor na léto 2013. Projekt Jungmannova 15 čeká podle předsedy představenstva Eduarda Zehetnera na stavební povolení.

Dům na rohu Jindřišské a Politických vězňů koupil Immofinanz spolu s britským developerem Lordship od ČSOB v roce 2006. Loni podíl Lordshipu odkoupil. Společně pak chystají v ulici Na Příkopě přestavbu rovněž bývalého sídla ČSOB na obchodní dům a kanceláře. Immofinanz staví Jindřišskou 16 bez předem sjednaného nájemce. V objektu má vzniknout šest tisíc metrů čtverečních kanceláří a několik obchodů. „Projekt financujeme z vlastních zdrojů,“ uvedl Zehetner.


Čtěte také: Zisk Immofinanz propadl o víc než polovinu


V Česku vlastní Immofinanz Group 36 nemovitostí v hodnotě téměř 625 milionů eur. V regionech staví nákupní střediska pod značkou Stop. Shop, jichž dosud dokončila devět. V osmi zemích ve střední a východní Evropě má 1600 nemovitostí a projektů v přibližné hodnotě 8,7 miliardy
eur.

Začátek loňského roku nebyl pro Immofinanz dobrý. V prvním čtvrtletí fiskálního roku, od května do konce července 2011, zaznamenala meziroční propad čistého zisku o 52 procent na 28 milionů eur. Výsledky za účetní pololetí, které skončilo v říjnu, byly výrazně optimističtější. Firma oznámila zvýšení čistého zisku na 265 milionů eur oproti 108 milionům o rok dřív. Největší část výnosů pochází z pronájmů a správy nemovitostí, které stouply o dvě procenta. Hlavní podíl na zlepšení hospodaření měly zisky z přecenění nemovitostí dané pozitivním vývojem měnových kurzů a také výnosy z prodeje nemovitostí.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web