Investoři loni nakoupili reality v CEE za 9,5 miliardy eur

Realitní investice do zemí střední a východní Evropy mimo Ruska v loňském roce meziročně stouply o 19 procent na dosud nejvyšší úroveň přes 9,55 miliardy eur (zhruba 258 miliard korun). Nejvíce se na tom podílely Polsko (108,1 miliardy korun) a Česká republika (73 miliard korun). Vyplývá to ze studie CBRE.

ilustrační foto
12.1.2016 14:35   |  

„V loňském roce jsme zaznamenali silné investice do tohoto regionu, protože evropští investoři chtějí využít výhody relativně vysokých výnosů a množství dostupných investičních příležitostí na trhu,“ uvedl ředitel pro investiční nemovitosti CBRE pro střední a východní Evropu Gijs Klomp.

Letos bude podle něj tento trend pokračovat. „Jsou vytvořeny podmínky pro silný ekonomický růst, navíc tyto země disponují relativně vysokými výnosy ve srovnání se západní Evropou a roste zájem bank o financování v regionu. Dalším silným faktorem je silná expanze patrná z vykazovaných maloobchodních tržeb. Také očekáváme různorodější profil investorů, neboť i ti asijští chtějí rozšířit svoji přítomnost v oblasti,“ dodal Klomp.

očekáváme různorodější profil investorů, neboť i ti asijští chtějí rozšířit svoji přítomnost v oblasti

Největší zájem byl loni o kvalitní maloobchodní nemovitosti, který začal už v roce 2013. Maloobchod představoval 43 procent celkového investičního objemu. Meziročně se objem maloobchodních investic zvýšil o více než 160 procent. Byl způsoben hlavně velkým počtem velkých investičních transakcí v oblasti prémiových nákupních center v Česku a Polsku.

Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje všech typů nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. V ČR spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze zhruba 1,2 miliónu metrů čtverečních.


Čtěte také:

Investice do realit v Česku mírně klesnou. Letos mají dosáhnout 54 miliard

Na realitním trhu se chystá nová investiční platforma složená z poradců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Koloseum prošlo renovací za miliony eur, zaplatil ji soukromník

Koloseum prošlo renovací za miliony eur, zaplatil ji soukromník Fotogalerie

Slavné italské Koloseum je po rozsáhlých úpravách mnohem impozantnější, než tomu bylo dříve. Při opravách za miliony eur byla odstraněna patina a vyčištěna špína ze známé… více

Komerční prezentace
Mobilní web