Investoři loni nakoupili reality v CEE za 9,5 miliardy eur

Realitní investice do zemí střední a východní Evropy mimo Ruska v loňském roce meziročně stouply o 19 procent na dosud nejvyšší úroveň přes 9,55 miliardy eur (zhruba 258 miliard korun). Nejvíce se na tom podílely Polsko (108,1 miliardy korun) a Česká republika (73 miliard korun). Vyplývá to ze studie CBRE.

ilustrační foto
12.1.2016 14:35   |  

„V loňském roce jsme zaznamenali silné investice do tohoto regionu, protože evropští investoři chtějí využít výhody relativně vysokých výnosů a množství dostupných investičních příležitostí na trhu,“ uvedl ředitel pro investiční nemovitosti CBRE pro střední a východní Evropu Gijs Klomp.

Letos bude podle něj tento trend pokračovat. „Jsou vytvořeny podmínky pro silný ekonomický růst, navíc tyto země disponují relativně vysokými výnosy ve srovnání se západní Evropou a roste zájem bank o financování v regionu. Dalším silným faktorem je silná expanze patrná z vykazovaných maloobchodních tržeb. Také očekáváme různorodější profil investorů, neboť i ti asijští chtějí rozšířit svoji přítomnost v oblasti,“ dodal Klomp.

očekáváme různorodější profil investorů, neboť i ti asijští chtějí rozšířit svoji přítomnost v oblasti

Největší zájem byl loni o kvalitní maloobchodní nemovitosti, který začal už v roce 2013. Maloobchod představoval 43 procent celkového investičního objemu. Meziročně se objem maloobchodních investic zvýšil o více než 160 procent. Byl způsoben hlavně velkým počtem velkých investičních transakcí v oblasti prémiových nákupních center v Česku a Polsku.

Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje všech typů nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. V ČR spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze zhruba 1,2 miliónu metrů čtverečních.


Čtěte také:

Investice do realit v Česku mírně klesnou. Letos mají dosáhnout 54 miliard

Na realitním trhu se chystá nová investiční platforma složená z poradců

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web