Italský nájemce pražského hlavního nádraží mění majitele

Italská investorská skupina Borletti Group a specializovaný francouzský fond Antin získají za 953 milionů eur (25,8 miliardy korun) italskou společnost Grandi Stazioni Retail. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Grandi Stazioni Retail pronajímá komerční a reklamní prostory na velkých železničních nádražích v Itálii, působí ale i v České republice.

Pražské Hlavní nádraží Dalších 6 fotografií v galerii
8.6.2016 18:03   |  

Prodej firmy je součástí plánu privatizace, která má pomoci vládě premiéra Mattea Renziho snížit obrovský státní dluh. V Grandi Stazioni doposud vlastnila 60procentní podíl italská státní železniční společnost Ferrovie dello Stato, zbývajících 40 procent pak soukromý investiční fond Eurostazioni. Součástí nabídky je rovněž převzetí dluhu ve výši 191,5 milionu eur.

Zájem o firmu vyjádřilo mnoho dalších firem. Byly mezi nimi soukromé investiční společnosti Lone Star, BC Partners, Terra Firma nebo Deutsche Asset Management, která se spojila s ATP a Poste Vita.


Přečtěte si: Italové chtějí delší lhůtu pro opravu Fantovy budovy na hlavním nádraží

Společnost Grandi Stazioni Retail byla v rámci příprav na privatizaci vyčleněna z firmy Grandi Stazioni. Má na starosti mimo jiné využití komerčních a reklamních prostor na 14 nádražích v Itálii a dvou v České republice, konkrétně na Hlavním nádraží v Praze a na nádraží v Mariánských Lázních, uvedla již dříve společnost Grandi Stazioni na svých internetových stránkách.

Grandi Stazioni v roce 2002 získala od Českých drah kontrakty na modernizaci a provoz Hlavního nádraží v Praze a nádraží v Mariánských Lázních a Karlových Varech.


Čtěte také:

Hlavní nádraží Italům vyneslo 48 milionů

Grandi Stazioni ČR loni zdvojnásobila zisk

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web