Lokalita u Džbánu láká izraelského developera Daramis

Na okolí vodní nádrže Džbán v Praze ve Vokovicích soustředil svou pozornost další realitní dravec. Izraelská developerská skupina Daramis tam chce opravit památkově chráněný Vokovický dvůr a hned vedle přistavět šest desítek nových bytů.

 ilustrační foto
8.11.2013 7:12   |  

„Zahájení výstavby se předpokládá v červnu 2014 a její dokončení v prosinci 2016,“ uvedl stavebník v dokumentaci zaslané úřadům.

Jenže nastíněný harmonogram může vzít už brzy za své. „Komise územního rozvoje nesouhlasí s předloženým projektem především z důvodu vysoké míry zastavěnosti a nevyjasněných provozních vazeb,“ uvádí v jednomyslném rozhodnutí zmíněný orgán Prahy 6.

Do křížku s radnicí „šestky“ se už dostala společnost Molepo, další developer, který chce v okolí Džbánu stavět. Za neznámou firmou se podle informací deníku E15 skrývá několik investorů, které spojila investiční společnost Wood & Company. Jenže pro výstavbu bytových domů v lokalitě potřebují změnu územního plánu a o tom Praha 6 nechce zatím ani slyšet.

Molepo přitom tvrdí, že výstavba okolní charakter nenaruší. A proti radnici, která proti řadě jiných developerských projektů nic nemá, nasazuje silnou páku: Jestliže se do břehů Džbánu nebude investovat, hrozí koupališti kvůli havarijnímu stavu uzavření.


Čtěte také:

Miškovič: Daramis pustí do realit v Praze dvě a půl miliardy korun

Izraelská skupina Daramis investuje přes miliardu do bytů v Hrdlořezech

Daramis se stal majitelem projektu Zelené Město v Praze

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští aktualizováno

Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro… více

Komerční prezentace
Mobilní web