Londýn postaví nový most. Vybírá ze sedmi desítek návrhů

Fotogalerie Londýn plánuje postavit nový most, který by měl propojit čtvrť Pimlico s rychle se rozvíjející částí Nine Elms. Z celkem 74 přihlášených návrhů vyplývá, že metropole zřejmě dostane novou ikonickou stavbu, shodují se britská média.

Vizualizace čtvrti, kterou by měl se čtvrtí Pimlico propojit nový most Dalších 47 fotografií v galerii
28.2.2015 7:00   |  

Jak uvedl Ravi Govindia - jeden ze členů poroty, která projekty posuzuje - most by měl stát 40 milionů liber (zhruba 1,5 miliardy korun), přičemž 26 milionů z této částky půjde z programu na obnovu čtvrti Nine Elms. Zbylé peníze by se mohly vybrat od sponzorů.

Všechny návrhy byly na oficiálním webu představeny anonymně. V současné době procházejí technickou analýzou. V průběhu března z nich porota vybere čtyři finalisty. Vítěz soutěže by měl být oznámen 24. července 2015, jak informoval web Londonist.com.

Čtvrť Nine Elms čeká v nejbližších letech radikální urbanistická proměna. Změnit se má především okolí známé továrny Battersea, kterou v minulosti proslavil například obal desky legendární kapely Pink Floyd. Součástí rekonstrukce by měly být obytné čtvrti, kulturní a obchodní centra.


Čtěte také:

Londýnskou Okurku koupil brazilský miliardář Safra, zaplatil 25 miliard

Nedostatek zedníků žene ceny stavebních prací v Londýně vzhůru

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web