Londýn postaví nový most. Vybírá ze sedmi desítek návrhů

Fotogalerie Londýn plánuje postavit nový most, který by měl propojit čtvrť Pimlico s rychle se rozvíjející částí Nine Elms. Z celkem 74 přihlášených návrhů vyplývá, že metropole zřejmě dostane novou ikonickou stavbu, shodují se britská média.

Vizualizace čtvrti, kterou by měl se čtvrtí Pimlico propojit nový most Dalších 47 fotografií v galerii
28.2.2015 7:00   |  

Jak uvedl Ravi Govindia - jeden ze členů poroty, která projekty posuzuje - most by měl stát 40 milionů liber (zhruba 1,5 miliardy korun), přičemž 26 milionů z této částky půjde z programu na obnovu čtvrti Nine Elms. Zbylé peníze by se mohly vybrat od sponzorů.

Všechny návrhy byly na oficiálním webu představeny anonymně. V současné době procházejí technickou analýzou. V průběhu března z nich porota vybere čtyři finalisty. Vítěz soutěže by měl být oznámen 24. července 2015, jak informoval web Londonist.com.

Čtvrť Nine Elms čeká v nejbližších letech radikální urbanistická proměna. Změnit se má především okolí známé továrny Battersea, kterou v minulosti proslavil například obal desky legendární kapely Pink Floyd. Součástí rekonstrukce by měly být obytné čtvrti, kulturní a obchodní centra.


Čtěte také:

Londýnskou Okurku koupil brazilský miliardář Safra, zaplatil 25 miliard

Nedostatek zedníků žene ceny stavebních prací v Londýně vzhůru

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web