Majitel zvažuje prodej Kotvy. Praha chce mít z budovy kulturní památku

Praha bude žádat, aby byl obchodní dům Kotva prohlášen kulturní památkou. Zhruba za dva týdny by měl být hotov návrh, který magistrát pošle ministerstvu kultury. Oznámil to radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL). Majitel, firma Markland Kotva, zvažuje prodej budovy. Kotva byla postavena v 70. letech podle návrhu architektů Věry a Vladimíra Machoninových. První pokus o zapsání mezi památky se uskutečnil v roce 2007.

 OD Kotva
28.9.2015 10:11   |  

Wolf by chtěl mít zhruba do dvou týdnů vypracován návrh, který odešle ministerstvu. „To pak rozhodne, zda se Kotva stane památkou,“ řekl. V minulosti se objevil už jeden pokus nechat Kotvu zapsat na seznam památek. Navrhoval to historik architektury Rostislav Švácha, ale neúspěšně.

Ideální čas na prodej

„Po konzultaci s irskou konsolidační bankou jsme dospěli k názoru, že je ideální situace k prodeji Kotvy,“ řekl ČTK šéf firmy Markland Kotva Jaroslav Petrů. „Investiční trh je v současnosti velmi aktivní a jsem velice zvědav na výsledky všech transakcí v tomto roce - nejen v ČR či v EU, ale také celosvětově,“ doplnil. Celý proces je však podle něj teprve v počátku.

Kotva byla postavena v letech 1970 až 1975. Budova má pět nadzemních podlaží a její půdorys tvoří několik do sebe zaklesnutých šestihranů. Na místě obchodního domu předtím stával kostel a několik domů, které byly všechny zbourány.


Čtěte také:

Kotvě se má vrátit prémiový charakter, do rekonstrukce půjde 200 milionů

Česko vyhrálo arbitráž o 800 milionů kvůli OD Kotva

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web