Marihuana rozhýbala v americkém Coloradu realitní byznys

Legalizace marihuany v americkém státu Colorado se ukázala jako dobrodiní rovněž pro obchody s nemovitostmi. Sklady, vhodné k tomu, aby se z nich staly pěstírny konopí, jdou doslova na dračku.

 cannabis sativa
26.5.2014 14:43   |  

„Je to naprosto bláznivé. Cokoli najdu, můžu okamžitě prodat. Za běžných okolností se průmyslové nemovitosti prodávají měsíce či roky,“ cituje agentura Bloomberg coloradského realitního makléře Boba Costella.

Jen Costello zprostředkoval v posledním období prodej pěti skladových hal. Investoři pospíchali a platili v hotovosti. Bojuje se totiž o pozice na lukrativním trh, který je zároveň ještě v plenkách. V případě legalizace na federální úrovni by šlo o byznys s hodnotou kolem 20 miliard dolarů, odhaduje profesor ekonomie z Harvardu Jeffrey Miron.

„Myslíme si, že některé z nejslibnějších a současně nejvíce přehlížených příležitostí se mohou skrývat v doplňkovém byznysu typu nemovitostí,“ poznamenal k novým příležitostem kolem marihuany Peter Adams, ředitel skupiny Rockies Venture Club, která spojuje podnikatele a investory. „Chlapi kutající během zlaté horečky zlatou rudu si taky nepřišli na moc peněz, zato prodejci lopat a krumpáčů vydělali majlant,“ dodal.

Čekají až 77 milionů

Vedle Colorada legalizoval marihuanu v USA ještě stát Washington. Jen za první měsíc legalizace inkasovala v Coloradu státní pokladna na daních z marihuany dva miliony dolarů. Za celý rozpočtový rok by podle odhadů mohl stát na daních z marihuany inkasovat až 77 milionů dolarů.

Většina obyvatel Colorada považuje legalizaci za přínosnou. Ostatně sami si ji schválili v referendu. Kampaně za legalizace marihuany probíhají také v dalších amerických státech.


Čtěte více:

Jako cigarety: Marihuanu v Coloradu koupíte už i v automatech

Colorado za jeden měsíc vydělalo na marihuaně dva miliony dolarů

Český tendr na léčební konopí byl vyhlášen. Má však mouchy

Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web