Marihuana rozhýbala v americkém Coloradu realitní byznys

Legalizace marihuany v americkém státu Colorado se ukázala jako dobrodiní rovněž pro obchody s nemovitostmi. Sklady, vhodné k tomu, aby se z nich staly pěstírny konopí, jdou doslova na dračku.

 cannabis sativa
26.5.2014 14:43   |  

„Je to naprosto bláznivé. Cokoli najdu, můžu okamžitě prodat. Za běžných okolností se průmyslové nemovitosti prodávají měsíce či roky,“ cituje agentura Bloomberg coloradského realitního makléře Boba Costella.

Jen Costello zprostředkoval v posledním období prodej pěti skladových hal. Investoři pospíchali a platili v hotovosti. Bojuje se totiž o pozice na lukrativním trh, který je zároveň ještě v plenkách. V případě legalizace na federální úrovni by šlo o byznys s hodnotou kolem 20 miliard dolarů, odhaduje profesor ekonomie z Harvardu Jeffrey Miron.

„Myslíme si, že některé z nejslibnějších a současně nejvíce přehlížených příležitostí se mohou skrývat v doplňkovém byznysu typu nemovitostí,“ poznamenal k novým příležitostem kolem marihuany Peter Adams, ředitel skupiny Rockies Venture Club, která spojuje podnikatele a investory. „Chlapi kutající během zlaté horečky zlatou rudu si taky nepřišli na moc peněz, zato prodejci lopat a krumpáčů vydělali majlant,“ dodal.

Čekají až 77 milionů

Vedle Colorada legalizoval marihuanu v USA ještě stát Washington. Jen za první měsíc legalizace inkasovala v Coloradu státní pokladna na daních z marihuany dva miliony dolarů. Za celý rozpočtový rok by podle odhadů mohl stát na daních z marihuany inkasovat až 77 milionů dolarů.

Většina obyvatel Colorada považuje legalizaci za přínosnou. Ostatně sami si ji schválili v referendu. Kampaně za legalizace marihuany probíhají také v dalších amerických státech.


Čtěte více:

Jako cigarety: Marihuanu v Coloradu koupíte už i v automatech

Colorado za jeden měsíc vydělalo na marihuaně dva miliony dolarů

Český tendr na léčební konopí byl vyhlášen. Má však mouchy

Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web