Mediální magnát Zach přilákal do Crystalu zdravotní pojišťovny

Spolumajitel televize Prima a několika rádií Ivan Zach prorazil se svým dosud největším realitním projektem. Do nové kancelářské budovy Crystal stojící v Praze u stanice metra Želivského se mu podařilo přilákat metropolní a středočeskou centrálu Všeobecné zdravotní pojišťovny a návdavkem také sídlo Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

kancelářské centrum Crystal v Praze
22.12.2015 11:56   |  

Více než tři sta zaměstnanců VZP daly do pohybu rošády mezi developery. „VZP obdržela výpověď ze stávajících prostor Vinohradská 8, protože se jejich majitel rozhodl budovu zbourat,“ sdělila Dana Blahutová z tiskového oddělení pojišťovny. Současné její prostory na dohled od magistrály a Národního muzea koupila loni od ČEZ skupina HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka.

Výši nájmu u nového domácího VZP tají. Pojišťovna ministerstva vnitra byla o něco sdílnější. „Podařilo se nám dohodnout ceny výrazně pod ceníkovým nájmem plus sedmiměsíční nájem zdarma,“ uvedla její tisková zástupkyně Hana Kadečková.

Obě pojišťovny zaplní většinu z třinácti tisíc metrů čtverečních nedávno dodělané budovy. „V současné době pracujeme na finalizaci dalších nájemních smluv. Můžeme tedy očekávat, že v nejbližší době bude budova téměř kompletně pronajata,“ dodal Václav Thoss, manažer společnosti Ges Real, realitní divize Zachova impéria.


Čtěte také:

Česko-slovenští miliardáři ovládli výstavbu kanceláří

Ivan Zach z Primy expanduje v realitách, staví kanceláře u Želivského

ČEZ prodal budovy v centru Prahy, získal je Chrenkův HB Reavis

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web