Miliardář Komárek dál expanduje v realitách. Získal projekt Na Pomezí

E15 exkluzivně Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka dál expanduje v realitním segmentu. V blízkosti pražské Vidoule získala 2,5 hektaru pozemku s projektem na více než dvě stovky bytů. Projekt Na Pomezí byl společným podnikem Metrostavu a někdejšího Navatypu, později Promineconu (součást Natlandu).

 Karel Komárek
18.11.2014 9:52   |  

Nový majitel ovšem plánuje, že záměr zredukuje minimálně o třetinu a zamíří k vyššímu standardu kombinace bytů a rodinných či řadových domů. „Budoucí podoba rezidenčního komplexu vzejde z architektonického workshopu, kterého by se měly účastnit opravdu světová jména,“ řekl serveru E15.cz Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate.

Projekt Na Pomezí je třetí akvizicí KKCG v oblasti nemovitostí. První projekt, kde se kopne do země, je rezidenční soubor 50 řadových domů a vil top rezidence v Šáreckém údolí.


Vizualizace projektu Na Pomezí z dílny Promineconu.


Stavební povolení by měla firma získat pro více než půlmiliardovou investici v únoru. Společnost právě pracuje na úpravě administrativního projektu Bořislavka na Evropské.

V minulosti vlastnil Komárek i pozemky v periferní městské části Královice, ty ale prodal, jelikož nechtěl přispívat do sídelní kaše a stavět formou „kobercových náletů“.


Čtěte více:

Komárkova KKCG investuje v Šárce přes půl miliardy

KKCG sjednotila názvy firem kolem Sazky

Majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků dosáhl 852 miliard korun

Autor: Hana Boříková, Euro

Komentáře

Čtěte také

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Ropný byznys sužují nízké ceny ropy. Souhrnný čistý dluh 15 největších severoamerických a evropských ropných firem dosahoval na konci letošního března 383 miliard dolarů, uvedl… více

Komerční prezentace
Mobilní web