Miliardář Komárek dál expanduje v realitách. Získal projekt Na Pomezí

E15 exkluzivně Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka dál expanduje v realitním segmentu. V blízkosti pražské Vidoule získala 2,5 hektaru pozemku s projektem na více než dvě stovky bytů. Projekt Na Pomezí byl společným podnikem Metrostavu a někdejšího Navatypu, později Promineconu (součást Natlandu).

 Karel Komárek
18.11.2014 9:52   |  

Nový majitel ovšem plánuje, že záměr zredukuje minimálně o třetinu a zamíří k vyššímu standardu kombinace bytů a rodinných či řadových domů. „Budoucí podoba rezidenčního komplexu vzejde z architektonického workshopu, kterého by se měly účastnit opravdu světová jména,“ řekl serveru E15.cz Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate.

Projekt Na Pomezí je třetí akvizicí KKCG v oblasti nemovitostí. První projekt, kde se kopne do země, je rezidenční soubor 50 řadových domů a vil top rezidence v Šáreckém údolí.


Vizualizace projektu Na Pomezí z dílny Promineconu.


Stavební povolení by měla firma získat pro více než půlmiliardovou investici v únoru. Společnost právě pracuje na úpravě administrativního projektu Bořislavka na Evropské.

V minulosti vlastnil Komárek i pozemky v periferní městské části Královice, ty ale prodal, jelikož nechtěl přispívat do sídelní kaše a stavět formou „kobercových náletů“.


Čtěte více:

Komárkova KKCG investuje v Šárce přes půl miliardy

KKCG sjednotila názvy firem kolem Sazky

Majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků dosáhl 852 miliard korun

Autor: Hana Boříková, Euro

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web