Multi Development prodal Novou Karolinu i ústecké Forum

30.9.2011 10:10   |  

Společnost Multi Development prodala obchodní centra Nová Karolina v Ostravě a Forum Ústí nad Labem. Za 300 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,35 miliard korun, je získal společný podnik retailového fondu Meyer Bergman European Retail Partners I (MBERP) a kanadského fondu Healthcare of Ontario Pension Plan (HOOPP). Akvizici potvrdil E15 ředitel Multi Development ČR Luboš Kočí. Jde o dosud největší letošní realitní investici na českém trhu.

Obchodní centrum Nová Karolina je teprve rozestavěný projekt, jehož dokončení plánuje nadnárodní developerská firma Multi Development na jaro 2012. Podle developera je půl roku před dokončením pronajato už 85 procent obchodních ploch. Celkem nákupní centrum nabídne téměř 60 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných prostor. Forum Ústí nad Labem o celkové ploše 27 tisíc metrů čtverečních dokončil Multi Development před dvěma lety.

„Multi Development se už před pěti lety rozhodl soustředit na rozvoj nejlepších lokalit ve velkých městech v České republice. Na této transakci vidíme, že se naše strategie vyplácí,“ komentoval prodej generální ředitel Multi Development pro střední Evropu Ronald Dasbach. „S partnery této transakce chceme spolupracovat i na dalších obchodech v Evropě,“ dodal Dasbach.

Letos v létě Multi Development prodal zbývající podíl obchodního centra Forum Liberec společnosti Tesco Stores, která už do té doby vlastnila polovinu. Cena transakce ale nebyla zveřejněna.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2011 v kategorii zpravodajství.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web