Největší developer posiluje. Výnosy CTP z pronájmů přesáhly čtyři miliardy

Majitel slovenských hal automobilky Peugeot i budoucího závodu Jaguar Land Rover společnost CTP má za sebou další úspěšný rok. Firma, která je v Česku největším vlastníkem skladů a průmyslových areálů, zvýšila tržby na více než 150 milionů eur. To je meziročně zhruba o deset milionů více, vyplývá z předběžných údajů developera.

Pražské kanceláře developerské společnosti CTP se na začátku dubna přesunou do administrativní části zánovního projektu Quadrio realitního magnáta Radovana Vítka. CTP v metropoli dosud využívala kancelářské prostory v Pařížské ulici. Oficiálně však developer sídlí v Humpolci. Tedy v jednom ze svýchhistoricky prvních postavených areálů
26.2.2016 6:31   |  

„Růstu našich příjmů z nájemného i pronajímatelné plochy jsme z velké části dosáhli díky expanzi našich dlouhodobých klientů,“ uvedl ve firemním zpravodaji finanční ředitel CTP Radek Zeman. Celková hodnota aktiv CTP se vyšplhala na 2,66 miliardy eur. Dluh společnosti se mírně zvýšil na 54 procent z hodnoty aktiv.

Hlavní část byznysu má CTP v Česku. Firma je však aktivní rovněž na Slovensku, v Maďarsku a od loňského roku také v Rumunsku a na Ukrajině. Expanzi podporuje situace na trhu.

„Díky silným základům a stále atraktivnější investiční atmosféře bude střední Evropa nadále hrát roli v expanzivních plánech velkých nadnárodních společností, a to hlavně z automobilového a internetového sektoru,“ sdělil spolumajitel a generální ředitel CTP Remon Vos.

Developerský kolos v posledních dvou letech obletovali zájemci. Vážným uchazečem byla hlavně australská investiční skupina Macquarie. Obchod, který by byl historicky největší realitní transakcí v Česku, se však dosud neuskutečnil.


Čtěte také:

Skupina CTP koupila na Slovensku výrobní haly od J&T

Investice do realit v Česku mírně klesnou, letos mají dosáhnout 54 miliard

Zájem o průmyslové prostory roste, zvýší se i ceny nájmů

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web