Němečtí stavbaři mají zakázkové knihy plné i díky uprchlíkům

Tržby v německém stavebním sektoru by měly v letošním roce stoupnout o tři procenta na 103 miliard eur (2,8 bilionu korun), což by byla nejvyšší úroveň od roku 2000. K růstu má přispět mimo jiné velké množství uprchlíků, které je zapotřebí ubytovat. Předpověděly to dnes německé stavebnické svazy HDB a ZDB.

 ilustrační foto
13.1.2016 14:54   |  

„Knihy zakázek jsou pro příští měsíce solidně naplněné,“ upozornily svazy. Stavební sektor by měl těžit zejména z poptávky po bytové výstavbě, kde se očekává nárůst tržeb o pět procent. Potřeba ubytovacích kapacit pro žadatele o azyl podle svazů povede mimo jiné k většímu počtu rekonstrukcí obytných domů a dalších budov.

Prezident HDB Thomas Bauer předpověděl, že v Německu letos bude postaveno téměř 290 tisíc nových bytů. Ani to však podle něj nebude stačit k uspokojení poptávky, kterou tlačí vzhůru příliv uprchlíků a rostoucí počet obyvatel žijících ve městech.

Nedostatek městských bytů

„V městských oblastech je nedostatek dostupného bydlení,“ upozornil Bauer. K odvrácení tohoto nedostatku bude podle něj v příštích letech nezbytné stavět v německých městech více než 400 tisíc bytů ročně. Vláda by proto měla bytovou výstavbu podpořit zvýšením daňových úlev pro investory do nemovitostí a zdvojnásobit rozpočet na veřejné bydlení.

Tržby ze stavebních zakázek od veřejného sektoru by se podle dnešních prognóz měly v letošním roce zvýšit o čtyři procenta, zatímco výstavba komerčních objektů, například továren, obchodů a kanceláří, by měla stagnovat.


Čtěte také:

Německé stavebnictví se může nadechnout, stát posílí investice

Bavorský premiér: Německo by mělo přijímat do 200 tisíc uprchlíků za rok

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

Advokáti se pustili do byznysu s vymáháním dluhů na alimentech

V Česku přibývá trestných činů neplacení výživného. Zvrátit se to rozhodl portál na zaměřený na vymáhání dlužného výživného, služba VašeVýživné.cz. Projekt podle šéfa Asociace… více

Komerční prezentace
Mobilní web