Němečtí stavbaři mají zakázkové knihy plné i díky uprchlíkům

Tržby v německém stavebním sektoru by měly v letošním roce stoupnout o tři procenta na 103 miliard eur (2,8 bilionu korun), což by byla nejvyšší úroveň od roku 2000. K růstu má přispět mimo jiné velké množství uprchlíků, které je zapotřebí ubytovat. Předpověděly to dnes německé stavebnické svazy HDB a ZDB.

 ilustrační foto
13.1.2016 14:54   |  

„Knihy zakázek jsou pro příští měsíce solidně naplněné,“ upozornily svazy. Stavební sektor by měl těžit zejména z poptávky po bytové výstavbě, kde se očekává nárůst tržeb o pět procent. Potřeba ubytovacích kapacit pro žadatele o azyl podle svazů povede mimo jiné k většímu počtu rekonstrukcí obytných domů a dalších budov.

Prezident HDB Thomas Bauer předpověděl, že v Německu letos bude postaveno téměř 290 tisíc nových bytů. Ani to však podle něj nebude stačit k uspokojení poptávky, kterou tlačí vzhůru příliv uprchlíků a rostoucí počet obyvatel žijících ve městech.

Nedostatek městských bytů

„V městských oblastech je nedostatek dostupného bydlení,“ upozornil Bauer. K odvrácení tohoto nedostatku bude podle něj v příštích letech nezbytné stavět v německých městech více než 400 tisíc bytů ročně. Vláda by proto měla bytovou výstavbu podpořit zvýšením daňových úlev pro investory do nemovitostí a zdvojnásobit rozpočet na veřejné bydlení.

Tržby ze stavebních zakázek od veřejného sektoru by se podle dnešních prognóz měly v letošním roce zvýšit o čtyři procenta, zatímco výstavba komerčních objektů, například továren, obchodů a kanceláří, by měla stagnovat.


Čtěte také:

Německé stavebnictví se může nadechnout, stát posílí investice

Bavorský premiér: Německo by mělo přijímat do 200 tisíc uprchlíků za rok

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web