Objem veřejných stavebních zakázek klesl o 28 procent

Letos do konce února zadali veřejní investoři stavebním firmám 461 zakázek za 9,83 miliardy korun. Jejich počet meziročně klesl o 38,5 procenta, hodnota se snížila o 28,1 procenta. Vyplývá to z údajů inženýrské organizace ÚRS Praha, které jsou k dispozici. Největším zadavatelem bylo Ředitelství silnic a dálnic.

Stavba dálnice D1 na okraji Přerova
13.3.2016 17:03   |  

Hodnota zadaných zakázek na pozemní stavby meziročně klesla o 52,1 procenta na 2,67 miliardy korun, na inženýrské stavby o 11,5 procenta na 7,15 miliardy korun. Průměrná velikost zakázky zadané v lednu a únoru byla 21,3 milionu korun, o 6,6 procenta více než průměr za loňský rok.

V lednu a únoru byly vypsány dvě velké stavební zakázky s cenou na miliardu korun. První byla modernizace dálnic D1 v úseku Psáře - Soutice za 1,13 miliardy korun. Tuto zakázku získalo sdružení Metrostav, Swietelsky stavební. Druhou je oprava železniční trati v úseku Opava východ - Olomouc hlavní nádraží za 1,03 miliardu korun. Tuto zakázku získala společnost Strabag Rail.

Největším zadavatelem zakázek z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (2,72 miliardy korun), následují Správa železniční dopravní cesty (1,58 miliardy korun) a ministerstvo financí (395 milionů korun). Z komunálního sektoru zadal nejvíce zakázek Kraj Vysočina (934 milionů korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web