Objem žádostí v Nové zelené úsporám dosáhl 400 milionů korun

Během prvního týdne, kdy je možné žádat o dotace z programu Nová zelená úsporám, poslalo žádost 1861 zájemců, kteří chtějí 397,5 milionu korun. Oznámilo to ministerstvo životního prostředí (MŽP). Čísla jsou aktuální k pátečnímu dopoledni.

zelená úsporám
16.8.2013 17:12   |  

Podmínky pro získání dotace ministerstvo vyhlásilo 13. června, příjem žádostí začal toto pondělí. Jen během prvního dne dorazilo 1213 žádostí za 275 milionů korun.

MŽP na podporu vyčlenilo na programu Nová zelená úsporám miliardu korun, dalších 800 milionů plánuje přidat z emisních povolenek a od úřednické vlády v demisi má slíbenu jednu až dvě miliardy korun z prostředků státního podniku Lesy ČR. První výplaty peněz plánuje MŽP na podzim. Příjem žádostí ukončí v okamžiku vyčerpání stanovené alokace, nejpozději však 29. listopadu.

První výzva se zaměřuje hlavně na zateplení, výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a na efektivní využití zdrojů energie, výměnu zdrojů tepla na tuhá nebo ekologicky šetrné zdroje.

První Zelená úsporám hospodařila s 21 miliardami korun a podpořila zateplení a nové čisté zdroje tepla pro minimálně 15é tisíc domácností. Nestačila ale všem žadatelům. MŽP podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka navíc udělalo několik chyb, například neaplikovalo správní řád. Neúspěšní žadatelé se tak prý mohou obrátit na soud.


Čtěte také:

Stát dal znovu zelenou úsporám, na podporu bydlení půjde miliarda

Stavbaři: Zelená úsporám přišla pro letošní sezonu možná pozdě

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web