Orco ztrojnásobilo kapitál, generální ředitel pak odešel z funkce

Orco Property Group vydalo v pondělí 200 milionů akcií, a zvýšilo tím svůj akciový kapitál na téměř trojnásobek. Nové akcie prodala dvěma českým investorům za celkem 59 milionů eur (1,6 miliardy korun). Z funkce ředitele česko-lucemburské developerské společnosti navíc odešel Tomáš Salajka.

Orco
11.11.2014 16:04   |  

Společnost Aspley Ventures Limited spojená s podnikatelem Pavlem Špankem upsala sto milionů nových akcií Orka. Dalších sto milionů akcií koupí společnost Fetumar Development Limited spojená s Janem Gernerem.

Akciový kapitál firmy se vydáním akcií zvyšuje z 11,45 milionu eur na 31,45 milionu eur. Cena nové akcie vychází na zhruba 0,30 eura. Celkový počet akcií Orka po zvýšení kapitálu stoupne na 314,5 milionu z dosavadních 114,5 milionu.

Firma uvedla, že se bude snažit o uvedení nových akcií na burzy v Paříži a Varšavě. Podnik v září stáhl své akcie z pražské burzy, už v roce 2011 se s nimi přestalo obchodovat v Budapešti.

Ztrátové první pololetí
Orco hospodařilo v letošním prvním pololetí s čistou ztrátou 63 milionů eur po zisku sedmi milionů eur před rokem. Tržby společnosti se propadly o více než polovinu na 16,8 milionu eur.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V české metropoli patří mezi hlavní chystané projekty firmy zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Největším akcionářem Orka se letos stal podnikatel Radovan Vítek, který až do nynějšího zvýšení kapitálu v podniku vlastnil přes 30 procent akcií a fakticky jej ovládal.


Čtěte také:

Smutné loučení Orca na pražské burze: kurz klesl 300krát

Developer Orco se v pololetí propadl do ztráty 1,8 miliardy korun

Vyrovnání v Orku: bývalí šéfové si odnášejí zlaté padáky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web