Orco ztrojnásobilo kapitál, generální ředitel pak odešel z funkce

Orco Property Group vydalo v pondělí 200 milionů akcií, a zvýšilo tím svůj akciový kapitál na téměř trojnásobek. Nové akcie prodala dvěma českým investorům za celkem 59 milionů eur (1,6 miliardy korun). Z funkce ředitele česko-lucemburské developerské společnosti navíc odešel Tomáš Salajka.

Orco
11.11.2014 16:04   |  

Společnost Aspley Ventures Limited spojená s podnikatelem Pavlem Špankem upsala sto milionů nových akcií Orka. Dalších sto milionů akcií koupí společnost Fetumar Development Limited spojená s Janem Gernerem.

Akciový kapitál firmy se vydáním akcií zvyšuje z 11,45 milionu eur na 31,45 milionu eur. Cena nové akcie vychází na zhruba 0,30 eura. Celkový počet akcií Orka po zvýšení kapitálu stoupne na 314,5 milionu z dosavadních 114,5 milionu.

Firma uvedla, že se bude snažit o uvedení nových akcií na burzy v Paříži a Varšavě. Podnik v září stáhl své akcie z pražské burzy, už v roce 2011 se s nimi přestalo obchodovat v Budapešti.

Ztrátové první pololetí
Orco hospodařilo v letošním prvním pololetí s čistou ztrátou 63 milionů eur po zisku sedmi milionů eur před rokem. Tržby společnosti se propadly o více než polovinu na 16,8 milionu eur.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V české metropoli patří mezi hlavní chystané projekty firmy zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Největším akcionářem Orka se letos stal podnikatel Radovan Vítek, který až do nynějšího zvýšení kapitálu v podniku vlastnil přes 30 procent akcií a fakticky jej ovládal.


Čtěte také:

Smutné loučení Orca na pražské burze: kurz klesl 300krát

Developer Orco se v pololetí propadl do ztráty 1,8 miliardy korun

Vyrovnání v Orku: bývalí šéfové si odnášejí zlaté padáky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Farmaceutické firmy loni lékařům vyplatily 1,6 miliardy

Farmaceutické firmy loni lékařům vyplatily 1,6 miliardy

Firmy zapojené do projektu Transparentní spolupráce Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) zveřejnily svoje platby lékařům za minulý rok. více

Komerční prezentace
Mobilní web