Panattoni Park na Tachovsku by se měl zaplnit do pololetí 2015

Na zhruba 25 hektarů průmyslové zóny v Ostrově u Stříbra na Tachovsku směřují tři velmi silní zahraniční investoři z oboru výroby autodílů a logistiky. Zaplnili by celou zbylou plochu Panattoni Parku u dálnice D5, který je nejrychleji rostoucí industriální plochou v Plzeňském kraji.

 Panattoni Park
21.11.2014 10:52   |  

„Jednáme s dalšími investory a věříme, že ještě dvě tři výrobní firmy by tam mohly vstoupit. Je to mix, tedy výroba strojírenských dílů pro automobily a logistická firma, která zatím v zóně schází. Kapacita územního plánu na to je,“ uvedl generální ředitel developerské firmy Panattoni Europe ČR Pavel Sovička. Rozhodnuto bude v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku.

Podle Sovičky i šéfa české finanční a průmyslové skupiny Accolade Milana Kratiny už jsou ve 40hektarové nové části Panattoni Parku pouze investoři se sofistikovanou produkcí, kteří nabízejí práci jak lidem s minimálním vzděláním, tak hodně středo- i vysokoškolákům, což na dříve problematickém Tachovsku nebylo.

Haly tam nedávno otevřely Ideal Automotive, výrobce vnitřních výplní vozidel, a Steelcase, největší výrobce kancelářského nábytku na světě. Od minulého týdne tam staví závod na montáž vysokozdvižných vozíků KION Group. Dohromady zaměstnají 2000 lidí.

Kratina: Panattoni Park ovlivní zaměstnanost v kraji

„Tento mix je extrémně zajímavý pro zaměstnanost na Tachovsku i v celém v kraji,“ řekl Kratina. Nejvíce poptávek investorů přichází od výrobců autodílů. Všech pět nebo šest firem má 40hektarovou zónu zaplnit a budou mít prostor pro plánovanou expanzi.

Příprava dalších 40 hektarů Panattoni Parku byl velmi rychlý proces, který začal počátkem roku 2013. Hlavním motivem pro vstupující firmy je blízkost německého trhu i dostupnost pracovní síly z Plzně, od středního managementu po dělníky. „Plzeň je neuvěřitelná líheň na specializované profese v kybernetice, IT a tak,“ uvedl Sovička. Podle něj má lokalita velký potenciál také díky tomu, že obec Kostelec, pod níž Ostrov patří, intenzivně připravuje plochy na bydlení.


Čtěte také:

Panattoni chce u Žiliny investovat až půl miliardy korun

Advokát Jan Holásek vstupuje do realit. Investuje do firmy Accolade

Investoři se perou o české reality. Nejvíc od krize

Amazon postaví své pražské centrum s Panattoni

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web