Penta zřejmě koupí Nuselský pivovar, vzniknou byty za dvě miliardy

Miliardář Marek Dospiva se svými společníky dále posiluje v realitách. Jejich skupina Penta podle informací deníku E15 není daleko od akvizice čtyřhektarového areálu někdejšího pivovaru v pražských Nuslích. Prodávajícím je společnost KF Development ze severomoravského holdingu Prosperita. Lokalita umožňuje výstavbu několika set bytů s celkovou investicí šplhající ke dvěma miliardám korun.

 Nuselský pivovar
1.3.2016 6:12   |  

Pokud se celá transakce dotáhne až do konce, bude to pro Pentu v Česku druhý velký průnik do bytových novostaveb. Skupina momentálně staví rezidenční komplex Waltrovka v Jinonicích.

„Větší zastavitelné území je v Nuslích ojedinělé. Realizace developerského projektu bude určovat cenovou politiku v lokalitě na několik let,“ uvedl specialista na developerskou výstavbu z projektu M2 František Brož. V soutěži o pivovar Penta porazila s nabídkovou cenou něco pod půl miliardy korun například společnost Metrostav Development.

Pokud se celá transakce dotáhne až do konce, bude to pro Pentu v Česku druhý velký průnik do bytových novostaveb.

Na místě Nuselského pivovaru je podle platných územních regulí možné postavit 430 bytů a 365 nebytových jednotek. Současný územní plán pro tuto lokalitu neumožňuje postavit více než šedesát procent bytů z celkové plochy. Podle Brože to výrazně ovlivní ekonomiku celého procesu. Část budov pivovaru je památkově chráněných.

Penta: Bez komentáře

Mluvčí Penty Ivo Mravinac připustil, že Penta v metropoli hledá zajímavé pozemky. Jednání o Nuselském pivovaru však nekomentoval. „Je letitým standardem, že Penta veřejnosti oznamuje až realizované akvizice,“ dodal. K chystané transakci se nevyjádřil ani KF Development z Prosperity.

Hned vedle pivovarského pozemku prodávaného Prosperitou má velkou parcelu také telekomunikační společnost UPC. „Rozhodně se nechystáme dané pozemky prodávat,“ sdělil mluvčí společnosti David Frodl.

Projekt v Nuslích ještě musí získat územní rozhodnutí a stavební povolení. Pokud se úřední proces nezadrhne, může developer pustit tamní byty do prodeje nejdříve za dva roky. To se Pentě bude hodit jako náhrada za Waltrovku. V ní vzniká přes 600 bytů a 50 rodinných domů.

Hospodářská komora jde k Pentě
Hospodářská komora ČR si v kancelářském centru Florentinum v centru Prahy pronajala celkem 1600 metrů čtverečních. O transakci, kterou Penta zveřejnila v pondělí, informoval deník E15 již loni v červnu. Kromě kanceláří bude mít komora ve Florentinu též klientské centrum. Vedle organizace podnikatelů bude v administrativním areálu také nové kontaktní a prodejní místo Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Čtěte také:

Realitní investoři více riskují, nekupují jen prvotřídní kanceláře

Developeři investují miliardy do kanceláří, po letech se do oboru vrací J&T

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web