Pitr investoval do realit. Koupil rozestavěné městečko v Jenštejně

E15 exkluzivně Velký developerský projekt Nový Jenštejn na východním okraji Prahy má nového majitele. Projektovou firmu ovládla podle údajů v obchodním rejstříku společnost Semi Invest kontrolovaná Davidem Mikulou a Milanem Šedivým, blízkými spolupracovníky podnikatele Tomáše Pitra.

Tomáš Pitr (foto Euro)
17.6.2015 6:04   |  

„Dostali jsme se k projektu prostřednictvím určitých pohledávek, které jsme měli. Určitě ale sami stavět nebudeme. Projekt zhodnotíme a prodáme dál,“ řekl deníku E15 Pitr. Cena za dvaadvacet hektarů se měla pohybovat kolem 93 milionů korun. Tuto informaci již Pitr nekomentoval.

Konečná cena za projekt je o polovinu menší, než kolik si původní majitel Devo Group představoval. Když firma začala v roce 2012 hledat pro projekt kupce, chtěla za něj 184 milionů korun.

V projektu již předchozí majitel postavil kolem 230 nových rodinných domů. V dalších etapách počítá záměr s výstavbou 509 jednotek včetně náměstíčka, mateřské školy, obchodů, restaurací a kaváren. Investice do projektu se bude pohybovat nejméně ve vyšších stovkách milionů korun.

Dostali jsme se k projektu prostřednictvím určitých pohledávek, které jsme měli

Pitr angažmá v realitách připustil už v době, kdy byl propuštěný z vazby, v níž čekal na soud kvůli daňovým únikům. Dlouho se spekulovalo hlavně o jeho podílu ve známém golfovém areálu u Karlštejna. Oficiálním majitelem společnosti Golf Resort Karlštejn je jeho parťák Milan Šedivý. Ten vystupuje v řadě dalších zajímavých firem. Mimo jiné za společností stojící za sítí restaurací Kolkovna. Nebo s někdejším politikem za ODS Borisem Šťastným spoluvlastní pražský ústav Alzheimer Home Zátiší.

Samotný Pitr si v současnosti „kroutí“ kvůli daňovým deliktům podmínku. Na tu se změnil jeho původní čtyřletý trest odnětí svobody, k němuž byl odsouzen předloni. Část si už odseděl ve vazbě.


Čtěte také:

Palmer Capital chce v Česku investovat sedm miliard do nemovitostí

Investice do komerčních realit cílí na rekord

Banky opět financují investice do komerčních nemovitostí

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web