Podnikatelé plánují pozvednout Karlín

Pražský Karlín sice v desetiletí po povodních z roku 2002 přitáhl miliardové realitní investice, přesto tamním byznysmenům vadí, že při cestách do práce stále musí sem tam míjet nevábná zákoutí nebo podivné osoby.

Projekt River Garden II./III v pražském Karlíně (ilustrační foto)
28.5.2014 6:34   |  

Velká jména byznysu spojená s Karlínem včetně bývalého ministra se proto rozhodla, že čtvrť dále pozvednou. A založila Konsorcium pro Karlín. Mezi zakládajícími členy sdružení je například developerská skupina HB Reavis, realitní firma Karlín Group, poradenská společnost Deloitte, mediální dům Economia, pojišťovna Kooperativa nebo firma Phar Service v čele s někdejším ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.

„Jako členové Konsorcia pro Karlín chceme mít v Karlíně své sídlo a chceme tady podnikat. Chceme tady ale také trávit volný čas, bavit se, procházet se a užívat si parky, restaurace a vůbec atmosféru karlínských ulic a zákoutí,“ sdělila ředitelka konsorcia Hana Samuelová.

Zlepšování prostředí Karlína

Kromě užívání si genia loci a pomoci lokálním aktivitám jde ovšem i o konkrétní podporu byznysu. „Konsorcium si klade za cíl zlepšování prostředí Karlína coby stále žádanější lokality pro práci i bydlení,“ uvedl mluvčí HB Reavisu Ladislav Pavlík.

Sdružení rovněž hodlá hovořit s úřady o dopadech chystaného Metropolitního plánu Prahy na Karlín. Nebo se zajímá o plánovanou rekonstrukci Negrelliho viaduktu a využití prostor pod jeho oblouky.

Konsorcium založily firmy, které v Karlíně sídlí nebo v něm mají významné obchodní aktivity. Zatím v něm chybí například skupina realitního podnikatele Luď ka Sekyry, která už několik let plánuje výstavbu na Rohanském ostrově. Nebo developer Immorent z rakouské skupiny Erste, jenž chystá výstavbu kancelářského centra přímo nad stanicí metra Invalidovna.


Čtěte také:

Ivana Tykač se vrací do hry o kasárna v Karlíně

Praha chce „novou“ Florenc. Bude stát miliardy

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web