Podnikatelé plánují pozvednout Karlín | E15.cz

Podnikatelé plánují pozvednout Karlín

Podnikatelé plánují pozvednout Karlín
Projekt River Garden II./III v pražském Karlíně (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: HB Reavis

Daniel Novák

Pražský Karlín sice v desetiletí po povodních z roku 2002 přitáhl miliardové realitní investice, přesto tamním byznysmenům vadí, že při cestách do práce stále musí sem tam míjet nevábná zákoutí nebo podivné osoby.

Velká jména byznysu spojená s Karlínem včetně bývalého ministra se proto rozhodla, že čtvrť dále pozvednou. A založila Konsorcium pro Karlín. Mezi zakládajícími členy sdružení je například developerská skupina HB Reavis, realitní firma Karlín Group, poradenská společnost Deloitte, mediální dům Economia, pojišťovna Kooperativa nebo firma Phar Service v čele s někdejším ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.

„Jako členové Konsorcia pro Karlín chceme mít v Karlíně své sídlo a chceme tady podnikat. Chceme tady ale také trávit volný čas, bavit se, procházet se a užívat si parky, restaurace a vůbec atmosféru karlínských ulic a zákoutí,“ sdělila ředitelka konsorcia Hana Samuelová.

Zlepšování prostředí Karlína

Kromě užívání si genia loci a pomoci lokálním aktivitám jde ovšem i o konkrétní podporu byznysu. „Konsorcium si klade za cíl zlepšování prostředí Karlína coby stále žádanější lokality pro práci i bydlení,“ uvedl mluvčí HB Reavisu Ladislav Pavlík.

Sdružení rovněž hodlá hovořit s úřady o dopadech chystaného Metropolitního plánu Prahy na Karlín. Nebo se zajímá o plánovanou rekonstrukci Negrelliho viaduktu a využití prostor pod jeho oblouky.

Konsorcium založily firmy, které v Karlíně sídlí nebo v něm mají významné obchodní aktivity. Zatím v něm chybí například skupina realitního podnikatele Luď ka Sekyry, která už několik let plánuje výstavbu na Rohanském ostrově. Nebo developer Immorent z rakouské skupiny Erste, jenž chystá výstavbu kancelářského centra přímo nad stanicí metra Invalidovna.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!