Poradenský gigant Cushman & Wakefield se přestěhuje do Quadria

Po globální fúzi s DTZ se česká část poradenského obra Cushman & Wakefield přestěhuje do nových kanceláří Quadrio realitního magnáta Radovana Vítka.

Kancelářské centrum Quadrio
21.1.2016 8:36   |  

Světový lídr v poradenství kolem realitních transakcí Cushman & Wakefield přesune svou tuzemskou pobočku do zánovního víceúčelového centra Quadrio v Praze u Národní třídy, které postavil miliardář Radovan Vítek.

Pronajme si tam přes dva tisíce metrů čtverečních. Poradci se přestěhují i s někdejšími konkurenty s DTZ. Právě tato firma loni Cushman & Wakefield globálně převzala včetně značky. Společnost Cushman & Wakefield sídlí dlouhé roky na Můstku, stěhování zvažovala již delší čas. Zato DTZ se přesouvala už předloni do komplexu Florentinum.

„Stěhování firemního sídla je poměrně dlouhodobý proces, který běžně trvá osmnáct měsíců,“ uvedla Radka Novak, vedoucí kancelářského týmu v Cushman & Wakefield. Firmě navíc do jednání s Vítkovou skupinou CPI zasáhla fúze s DTZ, takže musela v Quadriu objednat další plochy navíc. Společnost se přestěhuje v dubnu.

Spojením Cushman & Wakefield vznikl globální obr s tržbami 5,5 miliardy eur a 43 tisíci zaměstnanců. Transakci předcházelo převzetí DTZ finančními investory v čele se severoamerickým private equity kolosem TPG.

Kancelářský trh přidává
Firmy si v minulém čtvrtletí pronajaly v Praze 162 tisíc metrů čtverečních moderních kanceláří. Podle sdružení Prague Research Forum je to nejsilnější kvartální poptávka, kterou kdy pražský trh vykázal. O největší nájemní transakci se postarala firma SAP, která si v novém administrativním centru Metronom v Nových Butovicích pronajala 25 tisíc čtverečních metrů. Objem prázdných kanceláří, který byl v poslední době bolavým místem trhu, se již díky vysoké poptávce podařilo srazit pod 15 procent. Tedy pod hranici, kterou trh považuje za zdravou.

Čtěte také:

C&W: Ceny průmyslových hal rostou s ekonomikou

Na realitním trhu se chystá nová investiční platforma složená z poradců

Nové nákupní centrum ve Frýdku-Místku změnilo majitele

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva: Východ Evropy může poznat, jaké to je být na mušce našich raket

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy… více

Komerční prezentace
Mobilní web