PPF řeší cestu pro mrakodrapy na Chodově

Fotogalerie Skupina PPF začala jednat o vybudování druhého vstupu do metra na pražském Chodově. Právě nový přístup do metra si tamní radnice dala jako podmínku pro souhlas se stavbou dvou nejvyšších budov v Česku, které tam skupina prostřednictvím projektové firmy Office Star Five připravuje.

 Nejvyšší budovy v Česku. Po dokončení bude mít východní věž projektu téměř 140 metrů, západní věž bude o 11 metrů nižší. Vyšší budova v České  republice zatím není Dalších 10 fotografií v galerii
24.7.2014 6:23   |  

Záměr nazvaný Prague Eye Towers nedaleko Obchodního centra Chodov přitom podle realitních profesionálů může lokalitu posunout mnohem dál, než se to v místě podařilo dosavadním stavebním projektům. „Investor stavby, společnost Office Star Five, má zájem vybudovat druhý vstup do stanice metra Chodov. V současnosti probíhají v tomto směru jednání se všemi zainteresovanými subjekty,“ sdělil mediální zástupce projektové firmy Miroslav Beneš.

Nepříjemnosti spojené s předěláním stanice se podle lidí z realitní branže vyplatí. „Pro obyvatele lokality to znamená krátkodobou rekonstrukci stanice metra, což ale v dlouhodobém důsledku znamená podstatné zlepšení tohoto dopravního uzlu,“ soudí Jana Vlková, vedoucí oddělení kancelářských prostor poradenské společnosti Colliers International v České republice.

Projekt slibuje tisíce pracovních míst

Počet lidí, kteří v mrakodrapech najdou práci, se bude počítat na tisíce. „Takto zásadní stavba má potenciál pozvednout celé okolí a vytvořit předpoklady pro další realitní development a případně i pro vznik celé nové administrativně-obchodní čtvrti,“ uvedl Prokop Svoboda, šéf realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Stavba z dílny architektonického studia CMC Architects navíc může v Praze 11 zhodnotit bydlení. „Z hlediska rezidenčních nemovitostí by takový nový development mohl přispět k tlaku na zvyšování nájmů, respektive cen bytů na Jižním Městě, protože se objeví nová poptávka po bytech v místě projektu,“ dodala Vlková z Colliers.

Pokud vše půjde dobře, chce PPF začít stavět příští rok. Dokončení předběžně plánuje na rok 2018. O jak velkou investici se bude jednat, zatím společnost nezveřejnila. Ze srovnání s jinými projekty je však zřejmé, že to v korunách budou miliardové řády.


Čtěte také:

Developerské miliardy mění Holešovice na nový Karlín

V Praze se staví nejvíc kanceláří od začátku krize

PPF opouští holding EPH, ten ovládnou Tkáč a Křetínský

Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web