Praha chce nové místo pro akce, koupí za 166 milionů smíchovský Národní dům

Vedení hlavního města chce koupit secesní Národní dům na Smíchově. Hodlá obnovit jeho někdejší kulturní slávu. Rozhodla o tom dnes nekompletní pražská rada. Současný majitel, odborový svaz Kovo, žádá za historickou budovu 166,4 milionu korun.

Národní dům na Smíchově
26.1.2016 13:57   |  

O správu a kulturní program Národního domu se bude starat městská akciová společnost, pod kterou spadá secesní Obecní dům. Z podkladů pro jednání rady vyplývá, že koupí další secesní budovy se rozšíří kapacity pro konání kulturních a společenských akcí.

Vzniknout má „druhá scéna“ v současnosti zcela vytíženého Obecního domu. Vedení městské akciové společnosti má podle dnešního usnesení připravit ekonomickou analýzu, plán rozvoje a využití domu a analýzu návratnosti investice.

Národní dům na Smíchově patří mezi vrcholná secesní díla. Postaven byl v letech 1906 až 1908 podle návrhu Aloise Jana Čenského a stal se dominantou tehdejšího hlavního náměstí města Smíchova. Budovu zdobí plastiky sochaře Josefa Pekárka.


Čtěte také:

Praha je devátým nejbohatším regionem EU, Bratislava je šestá

Praha prodá družstvům 210 panelových bytů na Chodově

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web