Praha chce nové místo pro akce, koupí za 166 milionů smíchovský Národní dům

Vedení hlavního města chce koupit secesní Národní dům na Smíchově. Hodlá obnovit jeho někdejší kulturní slávu. Rozhodla o tom dnes nekompletní pražská rada. Současný majitel, odborový svaz Kovo, žádá za historickou budovu 166,4 milionu korun.

Národní dům na Smíchově
26.1.2016 13:57   |  

O správu a kulturní program Národního domu se bude starat městská akciová společnost, pod kterou spadá secesní Obecní dům. Z podkladů pro jednání rady vyplývá, že koupí další secesní budovy se rozšíří kapacity pro konání kulturních a společenských akcí.

Vzniknout má „druhá scéna“ v současnosti zcela vytíženého Obecního domu. Vedení městské akciové společnosti má podle dnešního usnesení připravit ekonomickou analýzu, plán rozvoje a využití domu a analýzu návratnosti investice.

Národní dům na Smíchově patří mezi vrcholná secesní díla. Postaven byl v letech 1906 až 1908 podle návrhu Aloise Jana Čenského a stal se dominantou tehdejšího hlavního náměstí města Smíchova. Budovu zdobí plastiky sochaře Josefa Pekárka.


Čtěte také:

Praha je devátým nejbohatším regionem EU, Bratislava je šestá

Praha prodá družstvům 210 panelových bytů na Chodově

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web