Praha chce nové místo pro akce, koupí za 166 milionů smíchovský Národní dům

Vedení hlavního města chce koupit secesní Národní dům na Smíchově. Hodlá obnovit jeho někdejší kulturní slávu. Rozhodla o tom dnes nekompletní pražská rada. Současný majitel, odborový svaz Kovo, žádá za historickou budovu 166,4 milionu korun.

Národní dům na Smíchově
26.1.2016 13:57   |  

O správu a kulturní program Národního domu se bude starat městská akciová společnost, pod kterou spadá secesní Obecní dům. Z podkladů pro jednání rady vyplývá, že koupí další secesní budovy se rozšíří kapacity pro konání kulturních a společenských akcí.

Vzniknout má „druhá scéna“ v současnosti zcela vytíženého Obecního domu. Vedení městské akciové společnosti má podle dnešního usnesení připravit ekonomickou analýzu, plán rozvoje a využití domu a analýzu návratnosti investice.

Národní dům na Smíchově patří mezi vrcholná secesní díla. Postaven byl v letech 1906 až 1908 podle návrhu Aloise Jana Čenského a stal se dominantou tehdejšího hlavního náměstí města Smíchova. Budovu zdobí plastiky sochaře Josefa Pekárka.


Čtěte také:

Praha je devátým nejbohatším regionem EU, Bratislava je šestá

Praha prodá družstvům 210 panelových bytů na Chodově

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web