Projekt Letňany Sever počítá s výstavbou stovek bytů a domů

28.7.2011 7:52   |  

Bydlení pro dvě tisícovky lidí chtějí na 18hektarovém území v pražských Letňanech vybudovat dvě fyzické osoby. Projekt Letňany Sever, který investoři Jan Dvořák a Pavel Váňa předložili k posouzení vlivu na životní prostředí EIA, počítá s výstavbou více než stovky rodinných domků, 14 obytných domů s 328 byty a tří budov s kancelářemi, obchody, službami i ubytovnou. V obchodním rejstříku figuruje Dvořák jako jednatel firmy AD Direkt. Váňa je jednatelem společnosti Helvetia Direct Marketing.

„Cílem záměru je novostavba obytného souboru, tvořeného v severní části zástavbou rodinných domů a viladomů doplněných sportovním areálem s tenisovými kurty a dalšími sportovišti, v jižní části pak vícepodlažními bytovými a polyfunkčními domy,“ oznamují investoři v dokumentaci. Součástí projektu je i téměř 900 parkovacích stání.

Majiteli rozlehlých pozemků jsou podle katastru nemovitostí oba investoři. „Pozemky jsou využívány převážně pro zemědělské účely, v menší části pak jako zahrádkářská osada a kynologický klub,“ uvádí dokumentace.


Čtěte také: Praha chystá obří technologický park


Lokalita navazuje na připravovanou zástavbu Rezidence Veselská, která má zahrnovat zhruba tři stovky bytů na pozemcích areálu Avie. Dalšími sousedícími rezidenčními projekty budou Patria Letňany a Obytný soubor Beranových od společnosti Central Group.

Kromě Central Group už v Letňanech staví byty také například developerské společnosti
Trigema v projektu Barevné Letňany nebo Daramis Group v Rezidencích Tupolevova. Zatím na papíře je rozsáhlý kancelářský komplex Office Islands, který chystá poblíž letiště v Letňanech společnost Hochtief Development.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web