Projekt mrakodrapů na Chodově koupil exmanažer PPF Karel Pražák

E15 exkluzivně O štěstí s novou výstavbou v Praze na Chodově se po skupině PPF pokusí její bývalý manažer a obchodník s pohledávkami Karel Pražák. Serveru E15.cz potvrdil, že od nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v lokalitě převzal projekt na výstavbu dvou mrakodrapů. Po dokončení to mají být nejvyšší budovy v Česku.

Prague Eye Towers Dalších 10 fotografií v galerii
17.8.2016 14:48   |  

„Jednání již bylo před časem uzavřeno, projekt jsem odkoupil a začlenil do své investiční skupiny Kaprain,“ sdělil Pražák. Cenu nekomentoval.

Návrh projektu výškových budov v Praze 4 pochází z architektonické kanceláře CMC architects. Vyšší ze dvou budov by měla mít 139 metrů. PPF informaci o prodeji projektu zveřejnila již v červnu. Neuvedla však, kdo je kupec.

Přečtěte si: PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na Chodově

V případě Chodova se skupina PPF dlouho snažila protlačit projekt mrakodrapů nazvaný Prague Eye Towers přes místní samosprávu. Její zástupci svůj odpor zdůvodňovali rozporem záměru s územním plánem.

Pražák nyní nevylučuje, že se kvůli Chodovu spojí s dalším investorem. „U některých projektů se můžete potkat s někým, kdo už s tou věcí má nějakou historii, zkušenost, vybudované vztahy s okolím, vizi či hotový plán,“ dodal.

Podobně byznysmen postupoval také u kancelářského projektu na Vítězném náměstí v Dejvicích a u rozsáhlých pozemků v lokalitě Trojmezí. V případě „Kulaťáku“ se již dohodl na spolupráci s investiční skupinou Penta. Proti původnímu záměru nazývanému Lední medvěd nebo Line ale hodlá postavit něco jiného.

Více o byznysu Karla Pražáka čtěte ve čtvrtečním vydání deníku E15.


Čtěte také:

Osamu Okamura: Mrakodrapy do Holešovic nepatří

Mrakodrapy se v Praze budou moci stavět na 14 místech

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web